Dożywotnia gwarancja na części Volvo – brzmi jak mit lub nieprawdopodobna legenda? Nic bardziej mylnego! Użytkownicy samochodów tej marki, zakupionych w autoryzowanych serwisach, mogą liczyć na bezterminową gwarancję na części samochodowe do Volvo. Jakie warunki musisz spełnić, by skorzystać z oferty i jak wygląda taka usługa?

Artykuł partnera.

Od kiedy obowiązuje dożywotnia gwarancja na części Volvo?

Pomysł na tę niecodzienną usługę zrodził się w Volvo Car Poland nie przez przypadek. Producent bowiem gwarantuje, że wszystkie oryginalne części, zamontowane w ich salonie, są najwyższej jakości. W związku z tym, aby utwierdzić kierowców w tym przekonaniu i pokazać, jak bardzo są pewni niezawodności poszczególnych komponentów, uruchomili wyjątkowy serwis.

Dożywotnia gwarancja na części Volvo, o której poczytasz na Nord Auto Olsztyn obowiązuje w autoryzowanych salonach Volvo od 1 lipca 2020 roku.

Na jakich zasadach udzielana jest dożywotnia gwarancja na części Volvo?

Istnieje jednak kilka warunków, jakie musisz spełnić, aby twoje części samochodowe objęła wspomniana gwarancja, a także zasad, które wprowadzają w życie usługę.

 • Gwarancja zostaje udzielona wyłącznie nabywcy części, który jednocześnie jest właścicielem samochodu Volvo, w którym dane komponenty zostały zamontowane.
 • Bezterminowa gwarancja na części rozpoczyna się w dniu zakupu i zamontowania danej części w autoryzowanym salonie Volvo.
 • Właściciel pojazdu zobowiązany jest do przeprowadzania regularnej obsługi technicznej auta w terminach i w zakresie wskazanym przez producenta pojazdu.
 • Potwierdzeniem prawa do korzystania z dożywotniej gwarancji jest dowód zakupu i zainstalowania komponentów w autoryzowanym salonie Volvo, dowód własności auta (np. dowód rejestracyjny), a także potwierdzenie przeprowadzania regularnych badań technicznych.
 • Naprawa części odbywa się jedynie w autoryzowanych salonach Volvo i to po stronie właściciela samochodu leży dostarczenie pojazdu do takiego punktu.

Pamiętaj również o tym, że prawo do gwarancji przysługuje ci tylko wtedy, kiedy eksploatacja części jest prawidłowa i zgodna z ich przeznaczeniem.

Co obejmuje dożywotnia gwarancja od Volvo?

Producent zobowiązuje się do wykonania naprawy gwarancyjnej w ciągu 14 dni roboczych od dnia dostarczenia samochodu do autoryzowanego salonu. Natomiast jeśli części zamienne, niezbędne do naprawy, muszą zostać sprowadzone z zagranicy, taki termin może zostać wydłużony o kolejne 30 dni.

Na co natomiast otrzymujesz gwarancję, spełniając wszystkie warunki użytkowania i zakupu? Zabezpieczenie obejmuje:

 • wady, które powstały z przyczyn tkwiących w rzeczy sprzedanej,
 • oryginalne części Volvo, nabyte i zamontowane w autoryzowanym serwisie po 1 lipca 2020 roku,
 • oryginalne części od Volvo, a także robociznę,
 • wszystkie modele Volvo,
 • niezbędne przy wymianie części oprogramowanie.

Dożywotnia gwarancja nie tylko w Polsce

Dużo podróżujesz nie tylko po kraju, ale i całej Europie? W takim razie ucieszy cię informacja o tym, że dożywotnia gwarancja na części samochodowe od Volvo obowiązuje nie tylko na terenie Polski. Producent zadbał o to, by kierowcy mogli skorzystać z usługi także:

 • na terytorium Unii Europejskiej,
 • na terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego,
 • w Szwajcarii,
 • w Wielkiej Brytanii.

Wszędzie tam możesz z powodzeniem udać się do autoryzowanego salonu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oczywiście przy zachowaniu wszelkich procedur i zasad, o których wspomnieliśmy wyżej. Dlatego ruszając w podróż, warto byś miał zawsze przy sobie dowód zakupu auta oraz zamontowanych w nim części, a także potwierdzenie, że jesteś właścicielem pojazdu.

Źródło spokoju i komfortowej jazdy

Dożywotnia gwarancja na części samochodu Volvo to bez wątpienia bardziej komfortowa jazda i spokój kierowcy nawet wtedy, kiedy nieoczekiwanie musi on odwiedzić serwis.

Niezależnie od tego, ile kilometrów przebyłeś, niemal w każdym zakątku Europy możesz liczyć na sprawną i profesjonalną obsługę. Co za tym idzie, każda podróż będzie sprawiać ci jeszcze więcej radości!

Leave a Reply