Projekt Suwalskiego Ośrodka Kultury – „Andrzej Strumiłło. Psalmy, kamienie, pejzaże” otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Sztuki Wizualne  2021 w wysokości 31,5 tys. zł, które pozwoli rozbudować edukacyjny kontekst stałej wystawy dzieł artysty prezentowanych w Galerii Sztuki Stara Łaźnia przy bulwarach nad Czarną Hańczą.

Głównym celem projektu jest przybliżenie twórczości Andrzeja Strumiłły w ramach organizowanych w galerii wystaw, stałej i czasowej, poświęconych sylwetce i twórczości zmarłego 9 kwietnia 2020 r. wybitnego polskiego artysty, ilustratora, malarza, rzeźbiarza, poety i podróżnika, ucznia Władysława Strzemińskiego.

W ramach działań związanych z ekspozycjami planowany jest m.in. szereg inicjatyw o charakterze edukacyjnym. Przez pryzmat wielowątkowości twórczości Andrzeja Strumiłły mają ukazywać najważniejsze zagadnienia dotyczące sztuki współczesnej, wątki i techniki artystyczne obecne w dorobku twórczym tego wybitnego artysty oraz jego związki z Suwalszczyzną.

Wszelkie działania realizowane w ramach projektu „Andrzej Strumiłło. Psalmy, kamienie, pejzaże” będą miały charakter niekomercyjny.

Pierwsza w cyklu wydarzeń prezentujących twórczość Andrzeja Strumiłły wystawa malarstwa, rysunku i fotografii zatytułowana „Andrzej Strumiłło – Człowiek – Przestrzeń”, będzie prezentowana w Galerii Sztuki Stara Łaźnia Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. A. Wajdy 3 w Suwałkach od 30 kwietnia do 30 września 2021 r.

Fot. źródło: Suwalski Ośrodek Kultury, K. Jutkiewicz

1 KOMENTARZ

  1. Z wyrazami szacunku dla Pana Andrzeja Strumiłło . Niestety nie jestem zadowolony że to miejsce, również będzie blisko związane z twórczością tego artysty . Nieopodal znajduje się galeria sztuki tego twórcy .

Leave a Reply