Suwałki nie dostały ani grosza. Poseł Truskolaski chce rozmawiać (wideo)

0
1059

Działajmy ponad podziałami – przekonuje podlaski poseł Krzysztof Truskolaski, który w środę, 7 kwietnia w Suwałkach zorganizował konferencję prasową poświęconą podziałowi środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ani Korycin, ani Białystok, ani Suwałki nie dostały pieniędzy na inwestycje, w przeciwieństwie np. do małych gmin na Suwalszczyźnie, do których popłynęło ponad 11 mln złotych.

Jeszcze dziś Krzysztof Truskolaski zamierza spotkać się z prezydentem Suwałk, Czesławem Renkiewiczem. Przypomnijmy, że suwalski samorząd złożył wnioski na trzy inwestycje: przebudowę ulicy Krzywólka, budowę ostatniego odcinka Trasy Wschodniej oraz budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 5. 

Poseł liczy na to, że uda mu się w zgodzie porozmawiać z posłami z województwa podlaskiego na temat podziału środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jego celem jest rozmowa m. in. z posłem Jarosławem Zielińskim, który przewodzi Podlaskiemu Zespołowi Parlamentarnemu. Jak mówi K. Truskolaski – to nie są pieniądze partyjne, PiS-owskie. Parlamentarzysta uważa, że efekt podziału środków to skandaliczna sytuacja, która wymaga wypracowania konsensusu.

Nowe inwestycje i remonty na Suwalszczyźnie

 

 

Leave a Reply