Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał umowę z firmą Velo Projekt Sp. z o. o. na wykonanie Bike Parku przy ul. Moniuszki. To jeden ze zwycięskich projektów Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja kosztować będzie 897 900 zł i zgodnie z zapisami umowy powinna być gotowa do 17 listopada 2021 r.

Całe zamówienie jest podzielone na 4 etapy. Pierwszym z nich jest przedstawienie koncepcji architektonicznej dla Bike Parku. Tę część zadania wykonawca będzie musiał wykonać do 2 czerwca.

Następnie na podstawie koncepcji konieczne będzie przygotowanie projektu zagospodarowania terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego, który musi być gotowy do 30 czerwca.

W trzecim etapie wykonawca będzie musiał wykonać projekt techniczny wraz z kosztorysami. Ma na to czas do 30 lipca. Cała inwestycja musi być zakończona do 17 listopada.

Zespół torów rowerowych Bike Parku będzie składać się z: dirt parku zawierającego dwie linie przeszkód z najazdami, minipumptracku jako toru dla dzieci w wieku 3-6 lat, pumptracku uniwersalnego jako toru dla wszystkich grup wiekowych o nawierzchni bitumicznej

Na terenie Bike Parku ma również znaleźć się plac wypoczynkowy, który powinien być wyposażony w ławki, stojaki rowerowe czy stację naprawy rowerów. Wokół terenu pojawią się nasadzenia zieleni i trawniki i oświetlenie.

Leave a Reply