Sport ma wielką moc – powiedziała podczas poniedziałkowej (26 kwietnia) konferencji prasowej Ewa Beata Sidorek, nowa prezes Wigier Suwałki, która wierzy w awans drużyny i przygotowuje się wraz z wiceprezesem Szymonem Racisem do wprowadzenia zmian w klubie.

Jakie będą Wigry Suwałki z pierwszą w historii klubu kobietą u steru? Czas pokaże. Ewa Sidorek do tej pory czekała na opinię komisji i jej zgodę na objęcie przez byłą zastępcę prezydenta Suwałk funkcji prezesa spółki. Decyzja pozytywna zapadła 22 kwietnia. Ewa Sidorek objęła kierownictwo klubu, który zakończył rok 2020 z zyskiem w wysokości 162 tys. złotych i wielkimi nadziejami na awans.

Marek Wołągiewicz o powołaniu nowej prezes Wigier Suwałki:

Obecnie II-ligowy zespół potrzebuje wyników, wiary w swoje możliwości i sponsorów. Trener Wigier Dawid Szulczek podczas spotkania z dziennikarzami zapowiedział, że drużyna konsekwentnie realizuje 2-letni plan powrotu do I ligi. W tej chwili walczy o zdobycie jak największej liczby punktów oraz przygotowuje się do majowych i czerwcowych meczów podsumowujących sezon.

Kierownictwo klubu przygotowuje się z kolei do wprowadzenia zmian. Jakich konkretnie? Ewa Sidorek zaznacza, że w tej chwili prowadzi rozmowy i analizuje działalność „biało-niebieskich” również na temat kursu szkoleniowego, dzięki któremu młody i zdolny narybek piłkarski mógłby grać w tutejszej drużynie, nie uciekając przy lada okazji do innych klubów. W jej staraniach wspiera ją Szymon Racis, który propozycję zarządzania klubem otrzymał zaraz po spadku Wigier do II ligi. Oboje zdają sobie sprawę, że awans drużyny jest priorytetem i szansą na sprostanie oczekiwaniom społecznym.

Mówi Ewa Beata Sidorek, prezes Wigier Suwałki:

Jak zapowiada Kamil Makarewicz – w piłce młodzieżowej i dziecięcej również nadejdą zmiany. W maju Akademia Piłkarska planuje utworzyć drużyny dziewczęce, zachęcając do zgłoszenia 10- i 11-latki zainteresowaną piłką nożną.

O sporcie młodzieżowym Kamil Makarewicz:

Ewa Sidorek prezesem Wigier Suwałki

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj