Już od najbliższego wtorku, 4 maja galerie wystawiennicze Suwalskiego Ośrodka Kultury ponownie otwierają swoje drzwi dla miłośników sztuki. Do obejrzenia – na żywo – znakomite ekspozycje. Wyjątkową gratką będzie możliwość oglądania ich także podczas Nocy Muzeów.

Noc Muzeów w SOK
15.05.2021, godz. 19.00-23.00
Galeria Patio, ul. Papieża Jana Pawła II 5
GSW Chłodna 20, ul. T. Noniewicza 71
GS Stara Łaźnia, ul. A. Wajdy 3

Wstęp na wszystkie wystawy prezentowane w galeriach SOK jest bezpłatny. Wystawy będą dostępne z zachowaniem ścisłego rygoru sanitarnego. Zgodnie z rządowymi wytycznymi, limit zwiedzających w galeriach sztuki to jedna osoba na 15 kwadratowych, a podczas wizyty obowiązkowe są dezynfekcja rąk, zakrywanie ust i nosa i zachowanie dystansu. Więcej o aktualnych wystawach można przeczytać na stronie internetowej oraz profilu fejsbukowym Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Andrzej Strumiłło – Człowiek – Przestrzeń, wystawa malarstwa, rysunku i fotografii
Galeria Sztuki Stara Łaźnia, ul. A. Wajdy 3
Wernisaż – 14.05.2021, godz. 18.00
Przekrojowa wystawa wybitnego artysty mieszkającego i tworzącego na Suwalszczyźnie, malarza, ilustratora, rzeźbiarza, fotografa i poety, Andrzeja Strumiłły. Wśród ponad 200 eksponatów znajdują się prace z kolekcji Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie i Muzeum Okręgowego w Suwałkach oraz zbiorów prywatnych spadkobierców artysty, również te nieprezentowane wcześniej w Suwałkach. Od 4 maja GS Stara Łaźnia jest czynna od wtorku do soboty w godz. 10.00-18.00.

Hopwart_VirWigry, wystawa malarstwa, grafiki i fotografii
Galeria Patio, ul. Papieża Jana Pawła II 5
Spotkanie z autorką wystawy – 15.05.2021, godz. 19.00. Wystawa prac nazywanej rzeźbiarką emocji Ewy Markiewicz-Adamczewskiej. Inspiracją prezentowanego w Suwałkach projektu, m.in. wielkoformatowych (270×270 cm) GeoForm, były czarno-biała foto-wglądówka obrazu „Diabeł i sieja” Tymoteusza Muśki oraz choreograficzne zapiski spiralnych rytm-kroków do muzyki baletowej „Święto Wiosny” Igora Strawińskiego. Od 4 maja Galeria Patio jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 20.00.

Jan Lebenstein. 1930-1999, wystawa malarstwa, grafiki i rysunku
Galeria Sztuki współczesnej Chłodna 20, ul. T. Noniewicza 71
Finisaż z udziałem kuratora – 25.05.2021, godz. 18.00
Obszerna retrospektywa Jana Lebensteina, jednej z najważniejszych postaci polskiej sztuki drugiej połowy XX wieku. Ekspozycja prezentuje ponad 70 dzieł tego wybitnego polskiego artysty. Wśród niezwykle fantazyjnych, ekspresyjnych, przepełnionych symboliką i motywami ludzko-zwierzęcymi prac artysty zobaczymy m.in.: obrazy olejne, gwasze, rysunki i inne formy graficzne. Od 4 maja GSW Chłodna 20 jest czynna od wtorku do soboty w godz. 10.00-18.00.

Eksperymenty graficzne Kseniji Konopek, wystawa grafiki
Galeria Jednego Obrazu, pl. marsz. J. Piłsudskiego
Ksenija Konopek to animatorka sztuki i pasjonatka przyrody zawodowo związana z Fundacją Pogranicze. Eksperymentując z różnymi technikami graficznymi, próbuje uchwycić i pokazać różnorodność form natury, odzwierciedlić piękno i złożoność struktur roślinnych widocznych czasami tylko za pomocą mikroskopu. Jako jedyna z suwalskich galerii GJO jest dostępna 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Leave a Reply