W najbliższą niedzielę, 16 maja w Józefosławiu koło Piaseczna najlepsze cztery kluby badmintonowe z rundy zasadniczej Lotto Ekstraligi rozegrają mecze półfinałowe i finał 48. Drużynowych Mistrzostw Polski.

W półfinale spotkają się SKB Litpol-Malow (Suwałki) z ABRM (Warszawa) i KU AZS UM (Łódź) z UKS Hubal (Białystok) mecze rozpoczną się o godz. 10.00.

Tego samego dnia o godz. 15.00 – zwycięzcy półfinałów rywalizować będą o tytuł Drużynowego Mistrza Polski, a przegrani rozegrają mecz o medal brązowy.

Anastasiya Khomich, Ulyana Volska (19-latki), Karolina Szubert (20 l.), Michał Sobolewski (22 l.), Michał Aleksandrowicz (17 l.) mają ambicję i chcą udowodnić, że warto na nich stawiać. Młodzież rewelacyjnie uzupełniają bardzo doświadczeni, ograni na kortach krajowych i zagranicznych: Michał Łogosz, Kamila Augustyn, Łukasz Moreń i Mateusz Świerczyński. Dobrym i mocnym wzmocnieniem suwalskiego klubu Litpol-Malow są Ukraińcy: Danylo Bosniuk (22 lata) i Maria Ulitina (30 l.).

Mecze na żywo będzie można oglądać bezpośrednio na stronie Polskiego Związku Badmintona https://pzbad.pl/ – godz. 10.00 półfinały oraz godz. 15.00 finał.

Leave a Reply