Na dzisiejszej konferencji prasowej minister Michał Dworczyk przedstawił nowe „zachęty”, dzięki którym gminy z najwyższym wskaźnikiem wyszczepienia mogą otrzymać nawet 1 mln złotych na dowolny cel. Dodatkowo, uruchomiona zostanie Loteria Narodowego Programu Szczepień – z nagrodami finałowymi: samochodami hybrydowymi i pieniędzmi.

Fot. źródło: KPRM

Tego jeszcze nie było – dobrowolne szczepienia przerodziły się w rozdawnictwo środków. Nie dość, że rząd uruchamia „zachęty” dla gmin, aby te „motywowały” mieszkańców do szczepienia się przeciwko koronawirusowi, to jeszcze wraz z Totalizatorem Sportowym ministrowie zachęcają do udziału w Loterii Narodowego Programu Szczepień.

– Będziemy chcieli dla 500 pierwszych gmin, które osiągną stopień zaszczepienia mieszkańców na poziomie co najmniej 75 proc. przeznaczyć po 100 tys. zł na gminę, na wydanie na dowolny cel – powiedział Michał Dworczyk podczas spotkania (obejrzyj wideo poniżej). – Każda gmina, w której będzie najwyższy stopień wyszczepienia, otrzyma 1 milion złotych, również na dowolny cel. Dodatkowo, gmina z najwyższym wskaźnikiem zaszczepienia w Polsce otrzyma 2 mln zł – zaznaczył minister.

Kolejnym krokiem będzie zobowiązanie wojewodów, aby od 15 czerwca zadbali oni o zabezpieczenie masowego punktu szczepień podczas wszystkich imprez o charakterze masowym – zarówno kulturalnych, jak i sportowych.

Uruchomiona zostanie również Loteria Narodowego Programu Szczepień, w której w finale dwie osoby będą mogły wygrać kwotę 1 mln złotych (dla każdego finalisty) oraz samochody hybrydowe. Zanim dojdzie do finału – co miesiąc uczestnicy będą mogli liczyć na 2 nagrody po 100 tys. zł, a co tydzień dwóch szczęśliwców otrzyma 50 tys. zł. Loteria zakłada też nagrody natychmiastowe – gwarantowane w wysokości 500 zł.

Leave a Reply