Po długiej nieobecności muzyka na żywo powraca do Suwalskiego Ośrodka Kultury. Z okazji Święta Tanga – na 100-lecie urodzin Astora Piazzolli z Suwalską Orkiestrą Kameralną wystąpi wirtuoz akordeonu i bandoneonu, Rafał Grząka.

W programie kompozycje największych mistrzów tanga: Astora Piazzolli i Richarda Galliano oraz przebojowe tanga polskich i światowych twórców.

Astor Piazzolla to najbardziej znany argentyński muzyk, genialny bandoneonista, kompozytor i aranżer. Jego muzyka stanowiła rewolucyjną wręcz mieszankę tanga i muzyki klasycznej, a nazwisko stało się synonimem tanga. Nowatorskie podejście kompozytora polegało na tym, że tworzył tango jako muzykę nie do tańca, tylko do słuchania. Urodzony w 1921 r. kompozytor odszedł w 1992 r. u szczytu sławy, uważany za jednego z najważniejszych twórców muzyki XX wieku. W 100. rocznicę jego urodzin Suwalska Orkiestra Kameralna postanowiła oddać argentyńskiemu kompozytorowi muzyczny hołd. Gościem rocznicowego koncertu z cyklu będzie Rafał Grząka – wirtuoz akordeonu, mistrz tanga, wydobywający z utworów mistrzów tego gatunku bogactwo brzmień i esencję tanga.

W wykonaniu solisty i Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza usłyszymy wspaniałe tanga Astora Piazzolli i koncert na bandoneon ”Aconcagua” oraz “Opale concerto” Richarda Galliano. W programie także słynne tanga polskie i światowe: “Tango milonga”, “To ostatnia niedziela” Jerzego Petersburskiego, “Blue tango” Leroya Andresona, “Jalousie” Jacoba Gade, “La cumparsita” Gerarda Rodrígueza i “Por una Cabeza” Carlosa Gardela.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 30 maja o godz. 19.00 w Sali im. Andrzeja Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5 w Suwałkach. Wydarzenie realizowane jest w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym.

Bilety na koncert w cenie 30 zł dostępne online na www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie biletowej SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%. Organizator informuje, że bilety na koncert z udziałem Krzysztofa Grzybowskiego, który miał się odbyć w kwietniu (18 i 25.04), zachowują ważność i uprawniają do udziału w koncercie 30 maja br.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na koncert w dniu 30 maja. Wystarczy do 23 maja do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Ile razy i w jakich kategoriach Rafał Grząka był nominowany do Fryderyków? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie dla 2 osób wygrywa: Teresa Malarewicz.

Filharmonia Suwałk: Święto tanga – koncert w Suwałkach

Leave a Reply