Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych i punkt informacyjny już działają

0
320
Na zdj. od lewej: Cezary Cieślukowski - Euroregion Niemen, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Anna Kumiszcza - prezes Diarice, Diego Kumiszcza - wiceprezes Diarice.

W budynku przy ulicy Wesołej 22 w Suwałkach już można wypożyczyć rowery rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie, kule i balkoniki, ale też uzyskać pomoc przy wypełnianiu wniosku o świadczenia z PFRON-u, staraniu się o status osoby niepełnosprawnej i przysługujących z tego tytułu ulgach oraz uprawnieniach; można też zdobyć informację o instytucjach i podmiotach działających na rzecz niepełnosprawnych w mieście.

Punkt informacyjny i wypożyczalnię prowadzi Fundacja „Diarice”. Jej prezes – Anna Kumiszcza kilka miesięcy temu zwróciła uwagę prezydenta Suwałk, że w mieście nie ma jednego centralnego miejsca, w którym można byłoby uzyskać kompleksową informację na temat pomocy udzielanej osobom niepełnosprawnym przez instytucje i organizacje pozarządowe. Efekt prowadzonych rozmów to właśnie umowa między samorządem i Fundacją „Diarice” oraz uruchomienie punktu. W piątek, 14 maja odbyło się jego uroczyste otwarcie.

Czesław Renkiewicz o pomyśle:

Punkt informacyjny i wypożyczalnia działają w siedzibie „Euroregionu Niemen” przy ul. Wesołej 22 w Suwałkach od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. Fundacja nie ponosi opłat za lokal.

Cezary Cieślukowski o udostępnieniu lokalu w siedzibie Euroregionu Niemen:

Anna Kumiszcza o pomyśle stworzenia w Suwałkach wypożyczalni i ofercie dla osób niepełnosprawnych:

Kontakt do Fundacji DIARICE: ul. Wesoła 22; Suwałki

fundacjadiarice@gmail.com; fundacjadiarice.pl.

Fot. Niebywałe Suwałki

Powstanie wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych

Leave a Reply