Już 6 lipca o godzinie 21:00 rozpocznie się światowa premiera „Annette” w Cannes i równocześnie wyjątkowy pokaz w ponad 100 kinach w Polsce – również w Cinema Lumiere w Suwałkach. Po raz pierwszy w historii polscy widzowie wraz z gośćmi otwarcia festiwalu w Cannes będą mogli uczestniczyć w takim wydarzeniu.

Podczas gdy Adam Driver i Marion Cotillard – aktorzy grający w filmie główne role – pojawią się na czerwonych schodach, polscy widzowie zasiądą w kinowych fotelach i doświadczą tych samych canneńskich emocji, odkrywając jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku.

„Annette” to historia miłości słynnego komika Henry’ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.

Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa („Holy Motors”) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji francuski twórca zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard („Niczego nie żałuję – Edith Piaf”) oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera („Historia małżeńska”, saga „Gwiezdne Wojny”). Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks. Za produkcję muzyczną odpowiadają również twórcy „La La Land” oraz „Moulin Rouge”.

„Annette” to porywający, widowiskowy spektakl, który kipi od emocji. Film otworzy tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes i w Konkursie Głównym powalczy o Złotą Palmę.

To pierwszy anglojęzyczny film wizjonera kina Leosa Caraxa, poetyckiego geniusza i „l’enfant terrible” francuskiego kina, twórcy wielokrotnie nagradzanego podczas konkursów i filmowych festiwali.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na pokaz filmu ANNETTE w dniu 6 lipca. Wystarczy do 4 lipca do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: W jakich filmach, które sam reżyserował, Leos Carax zagrał jakąś rolę? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Jędrzej Best i Radosław Balczeniuk.

Leave a Reply