W piątkowy wieczór, 11 czerwca, publiczność zgromadzona w Rozmarino miała sposobność wysłuchania koncertu Danny’ego Handleya, któremu towarzyszyła, doskonale znana w Suwałkach, sekcja rytmiczna Łukasz Gorczyca – Tomasz Dominik. Stało się już świecką tradycją, iż wyśmienity basista przywozi do grodu nad Czarną Hańczą muzyków z całego świata. Na przykład rok temu ta sama scena gościła artystkę z dalekiej Argentyny, a trzy lata – Brazylijczyka.

Tym razem przyszła pora na gitarzystę i wokalistę znanego ze współpracy z muzykami legendarnej grupy The Animals – klawiszowcem Mickiem Galagherem oraz perkusistą Johnem Steelem. W odróżnieniu od ostatniego koncertu w wiadomym przybytku kultury usłyszeliśmy prawdziwy, naprawdę niezły, męski wokal oraz błyskotliwą grę na gitarze. A do tego nie żadne plumkanie w tle, a rasową sekcję rytmiczną; z profesjonalnym punktowaniem i fajnymi przejściami perkusji oraz pięknymi pochodami basowymi.

Pod względem repertuarowym koncert także trzymał poziom, ale nie mogło być inaczej, skoro Danny Handley sięgnął po standardy muzyki bluesowej i rockowej.

Foto: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj