Reklama

Popegeerowskie gminy dostaną pieniądze na remonty dróg

Data:

- Reklama -

Ponad 7,7 mln zł to kwota wsparcia dla gmin popegeerowskich z województwa podlaskiego. Dzięki tym pieniądzom zrealizują one w sumie 19 inwestycji, takich jak: przebudowy dróg, modernizacje świetlic wiejskich czy rozbudowy sieci wodociągowej.

Wsparcie gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych w gminach, w których funkcjonowały niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, w wysokości od 50 tys. zł do 5 mln zł.

Łącznie w skali całego kraju rząd przeznaczył na ten cel aż 250 mln zł. W wyniku oszczędności, decyzją premiera w kwietniu 2021 r. budżet został zwiększony do kwoty 340 mln zł.

Inwestycje zaplanowane w naszym regionie to między innymi: przebudowa drogi gminnej w miejscowości Białogóry w gm. Giby – 600 tys. zł; przebudowa drogi powiatowej granica województwa – Garbas – Mieruniszki, stanowiącej dojazd do byłego PGR-u w Garbasie Drugim na terenie Gminy Filipów – 500 tys. zł.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

%d bloggers like this: