XIX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wigraszek to wielkie święto teatru. Radość jest tym większa, iż impreza odbywa się po rocznej przerwie. Na szczęście w tym roku pojawiła się możliwość zaproszenia gości, zorganizowania konkursu, zatem licznie przybyli młodzi aktorzy i ich instruktorzy, opiekunowie. Tradycyjnie już dopisała publiczność.

Uroczyste rozpoczęcie Wigraszka miało miejsce w środę, 16 czerwca. Po ciekawej prezentacji na dziedzińcu przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury, uczestnicy i widzowie zasiedli w Sali im. Andrzeja Wajdy. Głos zabrała dyrektor SOK-u, Alicja Andrulewicz, która wyraziła powszechne odczucia – radość z możliwości goszczenia młodych wielbicieli teatru. Przedstawiła także festiwalowe jury – przewodniczącego Marka Kościółka oraz członków – Joanne Łupinowicz, zasłużoną i cenioną aktorkę i reżyserkę, a także Mihaila Nikolova, tancerza i choreografa, instruktora w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Alicja Andrulewicz powitała również przedstawiciele władz Suwałk. Roman Rynkowski, wiceprezydent Suwałk, podkreślił, jak wielkie i wyjątkowe święto rozpoczyna się w Suwałkach. Przywołał także ważne hasło patronujące tegorocznej edycji:

Zdzisław Przełomiec, przewodniczący rady miejskiej, wyraził radość z tak licznego grona gości, dziękował za ich radość i entuzjazm:

Przedstawiciele władz uroczyście przekazali klucz od miasta jednemu z małych aktorów, gdyż przez dwa dni to właśnie młodzi teatromani będą władać grodem nad Czarną Hańczą.

Artystycznym akcentem otwarcia był spektakl „Magiczny sklep” przygotowany przez Teatr Lalki i Aktora z Łomży.

Fotografie: Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj