Przebudowa dróg w powiecie sejneńskim oraz modernizacja Szkoły Podstawowej w Poćkunach to inwestycje, które samorząd województwa podlaskiego dofinansował kwotami 900 i 500 tys. zł.

Pieniądze na realizacje projektów pochodzą z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów utworzonego w ramach budżetu województwa podlaskiego.

– Jakiś czas temu złożyliśmy mieszkańcom regionu obietnicę, że będziemy wspierać te mniejsze inicjatywy, realizowane zarówno na poziomie gminnym, jak i powiatowym. Dlatego powstał samorządowy Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów. Cieszymy się, że inicjatywa znalazła uznanie wśród samorządowców – powiedział marszałek Artur Kosicki. Jak zaznaczył, liczba złożonych wniosków, szybko wyczerpała pierwotny budżet funduszu, który wynosił 13 mln zł, dlatego członkowie zarząd województwa wraz z radnymi wojewódzkimi podjęli decyzję o jego zwiększeniu. Finalnie, na lokalne inwestycje przeznaczono w tym roku łączną kwotę niemal 22 mln zł.

Dzięki przekazanym pieniądzom, na terenie powiatu sejneńskiego zostaną przebudowane trzy drogi. To liczący ponad kilometr odcinek trasy Wiatrołuża – Wysoka Góra – Remieńkiń, niemal kilometr trasy wiodącej od Puńska do Wojciuliszek i Budziska oraz 114 metrów ulicy Ogrodowej w Sejnach.

Kolejne wsparcie otrzymała Szkoła w Poćkunach, która zmieni się nie do poznania. Powstaną w niej nowe sale dydaktyczne, nowo wybudowana wielofunkcyjna sala gimnastyczna z zapleczem, przebieralniami oraz łazienkami będzie przystosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami. Planowane rozwiązania ułatwią życie osobom niepełnosprawnym, które będą mogły korzystać ze wszystkich udogodnień.

W przyszłym roku pula środków w Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów wyniesie około 10-15 mln zł.

Leave a Reply