Jeszcze w tym roku rozpocznie się montaż sygnalizacji świetlnej na dwóch skrzyżowaniach oraz dedykowanego oświetlenia dla pieszych na kolejnym. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 800 tys. zł. W sumie inwestycje pochłoną ponad 1 mln zł.

– Wystąpiliśmy z wnioskiem do Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg o dofinansowanie na zadania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Na dwóch skrzyżowaniach ulic Podhorskiego z Jana Pawła II oraz Reja z ks. Szczęsnowicza zamontujemy sygnalizatory. Na skrzyżowaniu Noniewicza z Muzyczną pojawi się dedykowane oświetlenie na przejściu dla pieszych – dodaje.

Prace obejmą: ul. M. Reja z ul. ks. S. Szczęsnowicza w zakresie wykonania sygnalizacji świetlnej i dedykowanego oświetlenia przejść dla pieszych – wartość projektu ogółem: 411 700,00 zł, dofinansowanie: 329 360,00 zł; ul. Gen. Z. Podhorskiego z ul. Papieża Jana Pawła II w zakresie wykonania sygnalizacji świetlnej, oświetlenia dedykowanego na przejściach dla pieszych oraz zmiany przebiegu przejścia dla pieszych” – wartość projektu ogółem: 517 200,00 zł, dofinansowanie: 400 000,00 zł; ul. T. Noniewicza z ul. Muzyczną w zakresie wykonania azylu, urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz dedykowanego oświetlenia na przejściach dla pieszych i dojściach do przejść” – wartość projektu ogółem: 98 700,00 zł, dofinansowanie: 78 960,00 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj