Koncerty, zajęcia artystyczne, silent disco, warsztaty, spotkania autorskie, wystawy, plener malarski, spektakle – w sumie pięć przystanków na mapie 28. Przystanku Olecko. Przed nami 37 wydarzeń – od 19 lipca (poniedziałek) do 25 lipca (niedziela). 

W tym roku zagrają: Kult, Lady Pank, Łydka Grubasa, Kundle i Dary Lasu oraz Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Weroniki Kordkowskiej. Dla tych wszystkich, którym nie wystarczy słuchanie i lubią pograć oraz pośpiewać są: Workshop Rytmu dookoła Największego Bębna Świata pod wodzą Ryszarda Bazarnika i warsztaty wokalne „Śpiewo-krzyk” prowadzone przez Annę Szafranowską (oba zakończone pokazami na finał), a także Scenę Otwartą w Palecie Smaków na Placu Wolności oraz pierwszą w naszym mieście imprezę Silent Disco.

Na Przystanku również będzie film: czeka nas Kinoterapia z samym Tomaszem Raczkiem, seans w Kinie Samochodowym, warsztaty fotografii ulicznej z Radosławem Krupińskim oraz pozowanie do portretów stylizowanych na znane obrazy.

Miłośników słowa pisanego zapraszamy na Przystanek: Literatura. Tu odbędzie się spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, pisarskie warsztaty z Małgorzatą Wardą, literacki spacer po Olecku z Elizą Ptaszyńską oraz tworzenie książek interaktywnych z Pióropuszem.

Przystanek: Teatr to animacje teatru The art. „W krainie Minionków” oraz finał dorocznego Pleneru Radosnej Twórczości.

W trakcie festiwalu także: sztuka ebru, malowanie ceramiki i szkła, pouring, ilustracja i komiks, projektowanie mody, malowanie emocjami, plener malarski w Wojciechem Dzieszkiewiczem, tworzenie z papierowikliny, zajęcia plastyczno-sensoryczne w Strefie Bobasa. Będzie też szansa na spotkanie się z mistrzami: Urszulą Sadowską-Murawiec na wystawie jej obrazów olejnych zatytułowanej „Zjawy i inne byty” oraz Wojciechem Dzieszkiewiczem, który pokaże swoje grafiki z cyklu „A jednak zmieniło się wszystko”.

Będzie też coś dla ciała – Przystanek Sport z Justyną Biśtygą, która wraz z przyjaciółmi poprowadzi III Maraton Zumba Fitness oraz Zumbę Kids. Emocje rozpalą się podczas V Oleckiej Parady Motocyklowej, a szare komórki ożywią podczas III Rodzinnych Przystankowych Mistrzostw Olecka w Szachach Szybkich.

Wstęp na wszystkie wydarzenia: bezpłatny.

Szczegółowy program można znaleźć poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj