Reklama

Bazuna w roli głównej. Trwa Festiwal „Kamedulskie Wigry” (audio)

Data:

- Reklama -

Podczas drugiego koncertu III edycji Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej „Kamedulskie Wigry”, który odbył się w niedzielę, 1 sierpnia, można było usłyszeć instrument niezwykły – bazunę tradycyjną.

Był to dopiero drugi z koncertów przewidzianych w programie Festiwalu „Kamedulskie Wigry”. Kolejne odbędą się w sierpniu i we wrześniu – warto śledzić nasz kalendarz, ponieważ podczas ostatniego, wrześniowego koncertu wystąpi aż 55 muzyków Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Tym razem usłyszeliśmy organy i bazunę tradycyjną. Zagrali: Paweł Gruba – bazuna i Gedymin Grubba – organy. Bazuna, instrument, o którym Paweł Gruba opowiadał przed koncertem, był używany do nadawania sygnałów, artysta przerobił wersję tradycyjną na koncertową i teraz z powodzeniem wykonuje na bazunie kompozycje. Bazuna pochodzi z Kaszub, to długa, kilkumetrowa trąba. Instrument sygnalizacyjny wykorzystywany niegdyś przez rybaków.

Sprawdź, jak brzmi bazuna:

Następny koncerty już 8 sierpnia o godz. 13.00. Zaproszeni artyści to: Róża Lorenc – skrzypce i Wiktor Brzuchacz – organy.

Fot. Marcin Tylenda – Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nie tylko blues. Przed nami pokazy filmowe i koncerty

Nad Czarną Hańczą trwa Suwałki Blues Festival, ale kalendarz...