Mieści się niedaleko Netty w odremontowanym budynku po dawnej szkole. Wnętrza są przestronne i nowoczesne. Będą tu umiejscowione wszystkie wydziały magistratu, a to ułatwi życie urzędnikom i mieszkańcom Augustowa. W piątek, 27 sierpnia, w oficjalnym otwarciu nowej siedziby urzędu miejskiego wziął udział marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki.

Źródło, fot.: Wrota Podlasia

Nowa siedziba magistratu mieści się przy ul. Młyńskiej 35. Dawniej było tu Gimnazjum nr 1 w Augustowie. Po likwidacji szkoły, budynek przeszedł generalny remont i teraz imponuje wyglądem. Został on zbudowany w dużej mierze dzięki determinacji mieszkańców Augustowa, jako pomnik na 10-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i stał się siedzibą szkoły powszechnej. Podczas II wojny światowej zajmowali go sowieccy i niemieccy okupanci. Po wojnie ponownie wznowiono w niej naukę. Od 1997 r. placówka odzyskała swego dawnego patrona Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przez prawie dwadzieścia lat mieściło się tu jedno z augustowskich gimnazjów. Rozpoczęta w 2018 r. rewitalizacja historycznego miejsca była największym tego typu przedsięwzięciem w historii Augustowa.

Z okazji otwarcia nowej siedziby Urzędu Miasta prezydent Andrzej Duda skierował list okazjonalny do augustowian i przekazał władzom miasta flagę państwową:

„Eksponujcie ją państwo z dumą i radością, jako manifestację oddania Polsce i wyraz naszej tożsamości (…) Biało czerwona flaga to jeden z najczcigodniejszych symboli Rzeczypospolitej. Jednoczy ona i umacnia naszą polską wspólnotę (…). – pisał w liście.

Dawna siedziba urzędu przy Rondzie Marconiego została również zagospodarowana. Ma tam mieć siedzibę Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W otwarciu  nowej siedziby Urzędu Miejskiego w Augustowie uczestniczyli m.in.: ks. bp Jerzy Mazur, biskup ełcki, Krzysztof Jurgiel – poseł do Parlamentu Europejskiego, Aleksandra Szczudło, Kazimierz Gwiazdowski i Lech Kolakowski – posłowie na Sejm RP, Paweł Wnukowski, Bogdan Dyjuk i Cezary Cieślukowski – radni Sejmiku Województwa Podlaskiego, a także lokalni samorządowcy i mieszkańcy miasta.

Tego dnia marszałek Kosicki odwiedził również firmę Wiszniewski Boat Centre w Augustowie, sponsor tytularny klubu siatkarskiego Ślepska Malow Suwałki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj