Obiecujący początek, sporo bramkowych sytuacji i rozczarowujący wynik – niestety, pierwszy mecz Wigier w sezonie 2021/2022 nie dał kibicom wielu powodów do radości. Poniedziałkowe (2 sierpnia) spotkanie na Zarzeczu ze znajdującą się w tabeli na zakończenie ubiegłego sezonu o oczko wyżej Chojniczanką zapowiadane było jako hit tej rundy. I choć w pierwszej połowie rzeczywiście walka była wyrównana, to pierwszy gol – dla gości – padł w jeszcze przed gwizdkiem sędziego na przerwę, zaś druga odsłona brutalnie zweryfikowała marzenia biało-niebieskich o punktowej zdobyczy w tym starciu.

Niewiele brakowało, a to Wigry prowadziłyby w spotkaniu z Chojniczanką już w osiemnastej minucie. Niestety, strzał Michała Ozgi w poprzeczkę, a potem skuteczna obrona stojącego na linii bramkowej Michała Mikołajczyka ratują gości, którzy z kolei umieli wykorzystać nadarzającą się sytuację i w 41 minucie Tomasz Mikołajczak daje swojej drużynie prowadzenie.

Druga połowa to festiwal goli, niestety – dla przeciwników. Skrzydła biało-niebieskim wyraźnie podciął podyktowany przez sędziego rzut karny. Za nieprzepisowe zachowanie w polu karnym ukarany został Michał Ozga, a jedenastkę na bramkę zamienił Maciej Kona. Warto dodać, że nawet sprawozdawca z TVP Sport miał wątpliwości, co do słuszności decyzji o rzucie karnym. Podopieczni Dawida Szulczka już nie mieli pomysłu na grę, a w gości jakby wstąpił nowy duch. Skutecznie wykorzystali sposobność, by podnieść wynik i mecz zakończyli czterema bramkami na swoim koncie.

Podczas pomeczowej konferencji szkoleniowiec Chojniczanki, Tomasz Kafarski, cieszył się z wyniku, ale jak sam stwierdził, Wigry zaprezentowały dobrą postawę, zatem z pewnością liczyć się będą w walce o awans do pierwszej ligi:

02 VIII 2021 ; Suwałki – Stadion Miejski; eWinner 2 liga – Wigry – Chojniczanka 0:4, trener gości Tomasz Kafarski
© 2021 Wojciech Otłowski

Rozczarowania wynikiem nie krył trener Wigier, Dawid Szulczek, tym bardziej, że pierwsza połowa zdecydowanie nie zapowiadała takiego obrotu sprawy:

02 VIII 2021 ; Suwałki – Stadion Miejski; eWinner 2 liga – Wigry – Chojniczanka 0:4, trener Wigier Dawid Szulczek

Szkoleniowiec wierzy, że kolejne spotkania dadzą i zawodnikom, i kibicom więcej powodów do radości. W poniedziałkowym meczu jeszcze nie miał możliwości swobodnego doboru piłkarzy o czym zadecydowały między innymi problemy zdrowotne.

Jest zatem nadzieja, że z Kalisza, gdzie siódmego sierpnia biało-niebiescy zagrają z tamtejszym KKS 1925 Kalisz, podopieczni Dawida Szulczka przywiozą punktową zdobycz.

Wigry Suwałki – Chojniczanka 0:4 (0:1)

Bramki: Tomasz Mikołajczak (40′), Maciej Kona (75 – karny), Sam van Huffel (81′), Artur Pląskowski (90 + 2′)