Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Jastrzębskim Węglem w pierwszym meczu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Spotkanie przebiegało w trudnych warunkach atmosferycznych. Podopieczni trenera Kamila Skrzypkowskiego przegrali z triumfatorami poprzedniej edycji turnieju 0:2 (19:25, 21:25).

Poniedziałkowy poranek w Krakowie przyniósł załamanie pogody. Deszczowa aura nie zmienia jednak faktu, że jastrzębianie wygrali zasłużenie i kontrolowali przebieg spotkania. Biało-niebiescy starali się wywierać presję na rywalu mocną zagrywką i dobrą grą blokiem, ale to mistrzowie Polski imponowali skutecznością. Obie ekipy zaprezentowały odważną i ciekawą siatkówkę.

Kolejnym rywalem siatkarzy Ślepska Malow Suwałki będzie eWinner Gwardia Wrocław. Siatkarze z Dolnego Śląska musieli uznać wyższość Asseco Resovii Rzeszów. Druga edycja PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki rozgrywana jest tzw. „systemem brazylijskim”, dzięki czemu podopieczni trenera Kamila Skrzypkowskiego pozostali w grze o finał.

Początek piątkowego (06.08) meczu biało-niebieskich o godzinie 17:45. Transmisję wydarzenia będzie można oglądać na sportowych antenach Polsatu Sport.

Leave a Reply