Balladowe Nocki nad Neckiem to nietuzinkowa propozycja dla miłośników muzyki ze znakiem jakości. Przedsięwzięcie od lat przyciąga do Augustowa także melomanów z bliższych i dalszych okolic. Tym razem w sobotni (21 sierpnia) wieczór na scenie amfiteatru miejskiego wystąpiła Renata Przemyk, artystka o niebagatelnym głosie, wielkim talencie i nieprzeciętnej charyzmie.

We wrześniu ubiegłego roku ukazała się płyta „Renata Przemyk i mężczyźni” zawierająca nowe wersje znanych i lubianych utworów zaśpiewane w duetach z rozmaitymi artystami. W Augustowie, choć Renacie Przemyk nie towarzyszyli partnerzy obecni na płycie, usłyszeć można było nowe aranżacje, a męskie głosowe wsparcie zapewnił basista, Piotr Wojtanowski.

Chronologia utworów była identyczna jak ich układ na płycie, co można uznać za dowód jej przemyślanej, dopracowanej kompozycji.

Sama artystka prezentowała się zjawiskowo. Jej słowa kierowane do publiczności były pełne ciepła, osobistych treści, w niesztampowy sposób zjednała sobie słuchaczy.

Nie mogło obyć się bez bisów. Jeden z fanów domagał się głośno utworu „Zero”, który rozpoczynał koncert, ale plany były inne i publiczność usłyszała „Wilka” z krążka „Rzeźba dnia” oraz „Samolot rozbił się przed startem” z płyty „Ya Hozna” (debiutu zespołu o tej samej nazwie współtworzonego przez Renatę Przemyk i Sławomira Wolskiego).

W niedzielę drugi dzień imprezy. Na scenie amfiteatru o godzinie 18.00 jako pierwszy zagra zespół Dobre Wrażenie, po nim wystąpi Patrycja Ziniewicz, która zaprezentuje utwory z repertuaru Ewy Demarczyk.

Foto (pokaz slajdów): Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj