Od 1 września 2021 r. pacjenci mogą korzystać z leczenia w nowo zakontraktowanych przez Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ poradniach: urologicznej, kardiologicznej, geriatrycznej, tomografii komputerowej. Przypominamy, że zniesione zostały limity przyjęć do poradni specjalistycznych.

Poradnie będą działać przy szpitalach: Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela w Grajewie oraz Szpitalu Wojewódzkim im. dr Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

– Nowe poradnie specjalistyczne zakontraktowaliśmy na obszarach, gdzie była taka potrzeba, oraz gdzie istnieją ku temu możliwości – zasoby materialne i kadrowe. Dzięki temu pacjenci z Grajewa, Suwałk – ale także okolic i regionu zyskają większą dostępność do świadczeń w zakresie urologii, badania tomografii komputerowej, kardiologii, geriatrii – mówi Maciej Bogdan Olesiński, dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ

Placówki, które dysponują poradniami specjalistycznymi, mogą teraz w pełni wykorzystać swój potencjał – od dwóch miesięcy nie obowiązują limity w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za wszystkie porady udzielone pacjentom.

Adresy 4 nowych poradni specjalistycznych:

1. Poradnia urologiczna w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela, ul. Konstytucji 3 Maja 34, Grajewo.

2. Pracownia tomografii komputerowej, w Szpitalu Ogólnym im. dr Witolda Ginela, ul. Konstytucji 3 Maja 34, Grajewo.

3. Poradnia kardiologiczna w Szpitalu Wojewódzkim im. dr Ludwika Rydygiera, ul. Szpitalna 60, Suwałki.

4. Poradnia geriatryczna w Szpitalu Wojewódzkim im. dr Ludwika Rydygiera, ul. Szpitalna 60, Suwałki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj