Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zajęli III miejsce w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublina. W walce o najniższy stopień podium biało-niebiescy pokonali Projekt Warszawa 3:0 (28:26, 25:21, 25:19).

W wielkim finale LUK Politechnika Lublin pokonała natomiast Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1 (24:26, 25:22, 25:23, 25:15).

W meczu z Projektem Warszawa podopieczni trenera Andrzeja Kowala zdominowali grę w drugim i trzecim secie. Pierwsza partia obfitowała natomiast w wiele emocji i zwrotów akcji, ale ostatecznie to suwalczanie „weszli w mecz” nieco lepiej i utrzymali dobry poziom gry do ostatnich piłek. Biało-niebiescy lepiej zagrali w elemencie ataku, notując 52% skuteczność przy 45% rywali. Stołeczni nieco lepiej zaprezentowali się w przyjęciu, bowiem tutaj przewaga wynosiła 70% do 60% na korzyść drużyny trenera Andrei Anastasiego. Wiodącym elementem gry Ślepska Malow Suwałki w meczu z Projektem Warszawa był blok, który przyniósł biało-niebieskim aż 9 punktów, natomiast warszawianom zaledwie 2.

– To są pierwsze mecze, na które z niecierpliwością czekaliśmy. Widać, że każda z drużyn biorących udział w turnieju była na innym poziomie przygotowań – fizycznego i taktycznego. Cieszymy się, że mogliśmy w końcu zagrać w typowym trybie meczowym. Do tej pory rywalizowaliśmy wyłącznie wewnętrznie, grając w dwóch szóstkach. Najważniejsze, aby w czasie trwającego okresu przygotowawczego móc sprawdzić poszczególne elementy na żywym organizmie. Kolejne mecze gramy w następny weekend w Warszawie i na tym się obecnie skupiamy – powiedział po spotkaniu Andrzej Kowal, trener Ślepska Malow Suwałki.

Fot.: Daniel Bobrowski / Piotr Iwańczyk

Ślepsk Malow Suwałki – Projekt Warszawa 3:0 (28:26, 25:21, 25:19)

Ślepsk Malow Suwałki: Łukasik (16), Makowski (3), Klinkenberg (10), Bołądź (10), Takvam (7), Smoliński (6), Filipowicz (libero) oraz Rudzewicz, Laskowski.

Projekt Warszawa: Kwolek (14), Kowalczyk (7), Wrona (4), Blankenau (3), Superlak (11), Janikowski (6), Jaglarski (libero) oraz Fornal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj