Suwalski radny zastępcą burmistrza Augustowa

0
355
Źródło: Urząd Miasta w Augustowie

Burmistrz Augustowa, Mirosław Karolczuk ogłosił zmianę na stanowisku skarbnika. Pełniącego dotychczas tę funkcję Sławomira Sieczkowskiego burmistrz powoła na swojego drugiego zastępcę. Na stanowisko skarbnika awansował Radosław Czerwiński, który od 14 lat sprawował funkcję kierownika Wydziału Finansowego.

Zmiany organizacyjne na wysokich stanowiskach to część zaplanowanej restrukturyzacji wydziałów Urzędu Miejskiego.

– Bardzo wysoko oceniam dotychczasową współpracę z Panem Sławomirem Sieczkowskim. Mam do niego zaufanie oraz wielokrotnie przekonałem się o jego szerokich kompetencjach i doświadczeniu. Dlatego postanowiłem powierzyć mu nową misję i nowe zadania, które będzie realizował jako mój drugi zastępca. Jednocześnie zawnioskowałem do Rady Miejskiej o powołanie Pana Radosława Czerwińskiego na funkcję Skarbnika Miasta. Pan Radosław od 24 lat jest pracownikiem miejskich instytucji, doskonale zna miejskie finanse, współtworzył miejskie budżety, odpowiadał za ich realizację i z sukcesem, od 14 lat, zarządzał największym wydziałem Urzędu Miejskiego – powiedział Mirosław Karolczuk.

Sławomir Sieczkowski rozpoczął pracę w Urzędzie Miejskim w Augustowie w 2015 roku. Wcześniej kierował Wydziałem Finansowym w suwalskim magistracie oraz był głównym księgowym w Sądzie Okręgowym w Suwałkach. Burmistrz zdecydował o powierzeniu mu od 1 października funkcji swego drugiego zastępcy. Sławomir Sieczkowski jest radnym Rady Miejskiej w Suwałkach, reprezentuje ugrupowanie „Mieszkańcy Suwałk”.

Leave a Reply