Na tę informację z pewnością czeka mnóstwo dzieci i ich rodziców w regionie. Kolejną edycję wyjątkowej i „naukowej” zabawy czas zacząć. Na maluchy czekają niezwykłe i jedyne tego typu spotkania z nauką. Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach (wcześniej PWSZ) do tegorocznej edycji Uniwersytetu Dziecięcego zaprasza dzieci w wieku od 7 do 9 lat.

Przez kilkanaście tygodni najmłodsi studenci PUZ w Suwałkach będą wcielać się w rolę inżynierów, ratowników medycznych, pielęgniarek, dziennikarzy, chemików czy sportowców. Uniwersytet Dziecięcy ma zachęcać do poznawania świata oraz pomóc w uzyskaniu odpowiedzi na pytania nurtujące najmłodszych. Celem zajęć jest pobudzenie zainteresowania dzieci problematyką przyrodniczą, medyczną, ekonomiczną oraz społeczną oraz stworzenie dla nich warunków do wartościowego spędzenia czasu nie tylko na wykładach i warsztatach, ale także w trakcie zajęć sportowo – rekreacyjnych.

Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do 27 września. Koszt uczestnictwa dziecka w niemal 10-miesięcznych zajęciach to 550 zł. Więcej informacji na stronie PUZ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj