Reklama

CALa pomoc dla „Bajki” – licytacje i muzyka (audio, foto)

Data:

- Reklama -

Na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury wystąpiła w piątek, 1 października – z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki – Patrycja Piekutowska, ale jej występ poprzedził minirecital Filipa Czapli i Radka Nowickiego oraz clue wydarzenia – licytacja prac uczniów „Bajki” i „Prologu” – celem wydarzenia było bowiem wsparcie kolejnej inicjatywy Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów – budowy boiska przy szkole zlokalizowanej przy ul. Paca 4.

Od kilku lat Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów, prowadzące szkoły „Bajka” i „Prolog”, remontuje budynek przy ul. Paca 4 w Suwałkach. Działa tam Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy „Prolog”. Budynek zmienił się nie do poznania, dzięki czemu młodzież w komfortowych warunkach może zdobywać wiedzę i umiejętności praktyczne. Młodzi ludzie w szkole mają nawet siłownię, nie mają jednak boiska, a aktywność fizyczna u osób ze spektrum autyzmu jest bardzo ważna.

O planach mówi Urszula Duda, dyrektor „Bajki”:

Aby wesprzeć budowę miejsca realizacji sportowych zmagań, po raz kolejny do akcji włączyła się suwalska firma CAL i jej dyrektor – Sylwia Ciszewska. Koncert „CALa pomoc dla Bajki” jest wydarzeniem cyklicznym. Wcześniej mogliśmy usłyszeć Orkiestrę Klezmerską Teatru Sejneńskiego i Marię Sadowską. W tym roku zaproszono artystkę – Patrycję Piekutowską, która nie stroni od działalności charytatywnej. Oprócz wrażeń muzycznych, publiczność mogła liczyć na nutkę ekscytacji również z innego powodu – licytacja prac uczniów już od pierwszych minut była emocjonująca, a dodatkowo – zdaje się, że po raz pierwszy w Suwałkach – jedną z prac wystawionych na licytację była sztuka NFT.

O inicjatywie „CALa pomoc dla Bajki” i sztuce NFT mówi Sylwia Ciszewska, dyrektor firmy CAL prawdziwe drzwi:

Fot. Niebywałe Suwałki oraz Marcin Pawlukiewicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

CAL sadzi drzewa

W Nadleśnictwie Suwałki CAL prawdziwe drzwi kontynuuje swoją misję...

Festiwal Filmowy Wajda na Nowo (program): Kto pojawi się w Suwałkach w tym roku?

Trzecia edycja Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo zbliża się...

Zbliża się Forum Biznesowe Pogranicza. Gościem m. in. prof. Jerzy Buzek (audio)

Jak prowadzić biznes w czasach niepewności, pandemii, ciągłych zmian...

Kolejny rekord zbiórki pobity. Boisko przy szkole coraz bliżej

Ponad 56 tys. złotych to kwota, która została zebrana...