Prawie 1000 młodych osób z woj. podlaskiego, zapisało się na konsultacje strategii na rzecz młodego pokolenia, które odbyły się 5 października w formie zdalnej. Blisko 600 z nich aktywnie brało udział w wydarzeniu od godziny 17:00 tocząc pasjonujące dyskusje w atmosferze szacunku i wzajemnego zrozumienia. Efektem blisko trzech godzin wytężonej pracy młodzieży z regionu jest kilkaset pomysłów i rozwiązań, które posłużą w tworzeniu rządowego, wieloletniego planu działań w obszarach kluczowych dla młodych Polaków.

Minister Piotr Mazurek, w trakcie konsultacji podkreślił jak ważne jest wsłuchiwanie się w głos młodych ludzi, którzy najlepiej znają swoje oczekiwania i potrzeby a przez wiele lat nie mieli możliwości zabierania głosu w sprawach dla nich najważniejszych. Pełnomocnik dodał również, że każdy głos jest ważny i zdanie każdej osoby zostanie uwzględnione, niezależnie od poglądów czy bez względu na to, jakie dana osoba reprezentuje środowisko czy organizację.

– 1000 młodych ludzi zgłosiło swój udział w konsultacjach strategii RP na rzecz młodego pokolenia dla woj. podlaskiego. Jestem przekonany, że zgłoszone dziś pomysły i rozwiązania wniosą istotny wkład do rządowej strategii dla młodzieży – powiedział Piotr Mazurek, pełnomocnik rządu ds. Polityki Młodzieżowej, inicjator konsultacji.

– Dziękuję wam, młodym mieszkańcom woj. podlaskiego, za obecność na dzisiejszych konsultacjach. Wasza obecność to wyraz wielkiego zaangażowania obywatelskiego młodzieży w województwie, która jest gotowa do pracy na rzecz przyszłości Polski –  dodał Piotr Mazurek, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Uczestnicy podlaskich konsultacji podkreślali w trakcie pracy w pokojach tematycznych merytoryczność dyskusji, zarówno w sprawach dotyczących regionu, jak i tych dotyczących wszystkich w skali ogólnopolskiej.

Praca w pokojach cechowała się również przyjazną atmosferą i szacunkiem wobec każdego z uczestników. Konsultacje strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia to pierwsza w historii inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.

W Konsultacjach, wraz z Ministrem Piotrem Mazurkiem, wzięli również udział wicewojewoda podlaski Tomasz Madras oraz podlaska Kurator Oświaty Beata Pietruszka. Wicewojewoda podkreślał jak ważne jest to, że na konsultacje zgłosiły się osoby z tak wielu środowisk co może oznacza nieco odmienne spojrzenie na Polskę ale pozwoli lepiej dopasować rządową strategię do potrzeb wszystkich młodych ludzi.

W dotychczasowych konsultacjach w 8 województwach wzięło udział 10 tys. młodych ludzi, którzy zgłosili 4 tys. spostrzeżeń i problemów oraz 2,5 tys. propozycji rozwiązań problemów. Docelowo w każdym z 16 województw przeprowadzona zostanie seria spotkań konsultacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj