Jak prowadzić biznes w czasach niepewności, pandemii, ciągłych zmian globalnych, lokalnych i ogólnopolskich? Jak radzą sobie z tymi problemami inni? V Forum Biznesowe Pogranicza nie będzie tym razem poświęcone kluczowym branżom regionu podlaskiego, lecz transformacjom i wyzwaniom współczesności.

V Forum Biznesowe Pogranicza pod hasłem „Nowa rzeczywistość. Nowe wyzwania” odbędzie się w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach w dniach 21-22 października – program można znaleźć w naszym kalendarzu. To kolejne spotkanie przedstawicieli środowisk biznesu, rządu, samorządu, organizacji i instytucji otoczenia biznesu.

– Mamy ambicję, aby tworzyć w Suwałkach wydarzenie o charakterze międzynarodowym i ogólnopolskim. To nie tylko spotkanie B2B między przedsiębiorcami, ale i transfer wiedzy – podkreśla Dariusz Bogdan, prezes Parku Naukowo-Technologicznego Polska Wschód w Suwałkach.

Dariusz Bogdan o idei Forum Biznesowego Pogranicza oraz o zmianach w biznesie, które zaszły w czasie pandemii:

Program Forum tworzą cztery bloki tematyczne: Transformacja energetyczna, Zmiany demograficzne, Firmy pogranicza na rynku globalnym i Cyfrowa gospodarka. Do udziału w każdym z bloków zostali zaproszeni eksperci – praktycy, którzy podczas paneli dyskusyjnych, ale też spotkań B2B, zaprezentują swój punkt widzenia związany z różnorodną tematyką – Krajowym Planem Odbudowy, ekspansją zagraniczną, bezpieczeństwem energetycznym, zmianami demograficznymi i wpływem transformacji energetycznej na gospodarkę oraz środowisko, pracą cudzoziemców, czy budowaniem marki w rzeczywistości cyfrowej. Jeden z paneli dyskusyjnych będzie też poświęcony biznesowi zarządzanemu przez kobiety i przewagom konkurencyjnym płynącym z tego tytułu.

Wśród uczestników – prelegentów i panelistów V Forum Biznesowego Forum Pogranicza znaleźli się: prof. Jerzy Buzek, premier rządu RP w latach 1997–2001, a w latach 2009-2012 przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który podejmie temat wymiarów integracji w Unii Europejskiej (sesja inauguracyjna); Joanna Sarosiek – dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, która skupi się na Krajowym Planie Odbudowy; dr hab. inż. Maciej Zajkowski z Politechniki Białostockiej poruszy temat transformacji energetycznej w trakcie wykładu, a następnie dyskutować o tym będą: Maciej Borzyszkowski – WFOŚiGW, Joanna Konopko – Prognosis sp. z o.o., Yuri Mitin – Therma LTD (Ukraina), Michał Buczyński – PEC sp. z o.o., Henryk Owsiejew –Malow sp. z o.o., Vytautas Stankevicious – Choco Group (Litwa). Głos zabiorą również Anna Samolienko ze Związku Ukraińców w Suwałkach, która będzie dyskutowała z pracodawcami cudzoziemców (m.in. Adamem Szałandą, Dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach i Arkadiuszem Soroką, Dyrektorem Zarządzającym AQUAEL). Sylwia Ciszewska z CALa, Emilia Ułanowicz z Hotelu Velvet i wreszcie prof. Marta Kosior-Kazberuk, Rektor Politechniki Białostockiej wezmą udział w dyskusji o firmach zarządzanych przez kobiety. Z kolei Piotr Kapliński – Prezes Zarządu IR PARK sp. z o.o., Łukasz Korol – Prezes Zarządu Code&Pepper, Zukauskas Algirdas – Członek Zarządu Origmed sp. z o.o.(Litwa), Serhij Shramko – Termo Lux Comfort (Ukraina), Radosław Mroczkowski – Prezes Zarządu Salag Sp. z o.o. i Jacek Bury – Prezes Zarządu Bury będą rozmawiać o tym, czy lokalne firmy są w stanie konkurować markami o zasięgu globalnym.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia – Forum Biznesowego Pogranicza.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich osób zainteresowanych udziałem.

V Forum Biznesowe Pogranicza w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj