Monodramiści powalczą „O Złotą Podkowę Pegaza” już za tydzień. Grażyna Filipowicz o tegorocznej edycji spotkań (audio)

0
305

Młodzież i dorośli – aktorzy zawodowi i amatorzy przyjadą do Suwałk na początku grudnia, aby wziąć udział w XVII Międzynarodowych Spotkaniach z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza”. Na scenie zobaczymy monodramistów ze Słowacji, Litwy i Polski – z Puńska, Warszawy, Białegostoku, Olsztyna, Lublina, Skierniewic, Bielsko-Białej, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego.

Oprócz wystąpień konkursowych, uczestnicy Spotkań z Monodramem będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych. Konkursowe prezentacje w tym roku oceniają: Agnieszka Przepiórska – aktorka filmowa i teatralna oraz instruktorki teatralne z Suwalskiego Ośrodka Kultury – Mirosława Krymska i Joanna Łupinowicz.

O tegorocznych Spotkaniach z Monodramem opowiada Grażyna Filipowicz z Suwalskiego Ośrodka Kultury, organizatorka wydarzenia:

XVII Międzynarodowe Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” odbędą się w tym roku w terminie 2-4 grudnia (uroczyste otwarcie festiwalu nastąpi 2 grudnia o godz. 17.45). Tematyka konkursowych monodramów dotyka historii, problemów społecznych i osobistych, wyzwań na drodze do sukcesu i poszukiwania szczęścia, a także depresji.

Podczas finału Spotkań z Monodramem (4 grudnia o godz. 17.00) zostanie zaprezentowany zwycięski spektakl.

Szczegółowy program można znaleźć w naszym kalendarzu, poniżej:

XVII Spotkania z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza w Suwałkach

Leave a Reply