Stowarzyszenie JAX oraz Fundacja Wigry Pro zapraszają na III Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej „Kamedulskie Wigry” w odsłonie jesiennej. Oprócz koncertów, które rozbrzmiewać będą w XVII-wiecznym Klasztorze Pokamedulskim w Wigrach, organizatorzy zapraszają także na konferencję Organum Mundi: Od chorału po współczesność, która odbędzie się w dniach 11 – 14 listopada 2021 roku.

Orgnaum Mundi to cykl dziesięciu wykładów zgłębiających tematykę chorału gregoriańskiego, budownictwa organów, wykonawstwa oraz wybitych postaci świata organowego – Mariana Sawy czy kompozytorów warszawskich II połowy XX wieku. Wszystkie wykłady odbędą się w Sali konferencyjnej w Domu Królewskim na terenie Klasztoru Pokamedulskiego w Wigrach.

Nie zabraknie także koncertów z udziałem uznanych autorytetów polskiej organistyki. Wystąpi prof. Piotr Rojek z Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, dr Maria Erdman z Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie, a także dr Wiktor Brzuchacz z Akademii Katolickiej w Warszawie oraz Piotr Tabakiernik – kompozytor, kantor i organista.

Program koncertów uwzględnia utwory od średniowiecza po muzykę XX wieku. Publiczność będzie mogła wysłuchać również kunsztownych improwizacji organowych, w których odnaleźć można znane melodie pochodzące z chorału gregoriańskiego czy pieśni liturgicznych.

Zarówno podczas koncertów, jak i wykładów obecna będzie także polska literatura muzyczna. Wszystkie koncerty będą dostępne online na stronie internetowej: festiwal.wigry.pro
Rejestracja na wykłady dostępna na stronie: https://festiwal.wigry.pro/

Festiwal i wykłady są przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych osób. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia i noclegów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Program koncertów oraz linki do streamingu można znaleźć na naszej stronie – w kalendarzu (poniżej).

III Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej „Kamedulskie Wigry” (również online)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj