II runda Lotto Ekstraklasy badmintona została rozegrana w dniach 27 i 28 listopada w Józefosławiu pod Warszawą, gdzie rywalizowały o punkty podczas 49. Drużynowych Mistrzostw Polski cztery najlepsze drużyny z poprzedniego sezonu.

Źródło: Bogdan Pieklik

Rywalizacja tych drużyn (UKS Hubal Białystok, SKB Litpol-Malow Suwałki, UKS AZS Łódź, ABRM Warszawa) gwarantowała wysoki poziom. Rozstrzygnięć nie otrzymaliśmy, mistrz UKS Hubal przegrał dwukrotnie 3:4 z SKB Litpol-Malow Suwałki i KU AZS UM ŁÓDŹ. Wicemistrz SKB Litpol-Malow wygrał z Hubalem i KU AZS UM ŁÓDŹ, ale przegrał z ABRM.

SKB Litpol-Malow najpierw pokonał 5:2 UKS AZS Łódź (trzecia drużyna poprzedniego sezonu). W meczu z łodzianami punktowali: debel męski Emil HOLST/Przemysław SZYDŁOWSKI, debel kobiecy Kamila AUGUSTYN/Maria ULITINA oraz singliści: Emil HOLST, Mateusz ŚWIERCZYŃSKI, Maria ULITINA. Przegrała singlistka Ulyana Volskaya z bardzo doświadczoną, obytą na wielu kortach międzynarodowych, ukraińską badmintonistką Ariną MARUSHCHAK. Suwalska singlistka zostawiła po sobie dobre wrażenie, widać było, że ambicje są, ale umiejętności jeszcze nie starczyło, przegrała 10:15, 10:15.

W grze mieszanej Przemysław SZYDŁOWSKI/Kamila AUGUSTYN — przegrali w trzech setach (1:2) z parą Przemysław WACHA/Anastasiia SEMENOVA. Mecz z podopiecznymi Przemysława Wachy zakończył się zwycięstwem za trzy punkty (5:2). W drugim meczu suwalczanie rywalizowali z aktualnym mistrzem Polski (UKS Hubal Białystok). Z rywalizacji Suwałki — Białystok zwycięsko wyszli podopieczni Jerzego Dołhana, pokonali aktualnych mistrzów 4:3. Z białostockim Hubalem w grze pojedynczej Danylo Bosniuk (SKB Litpol-Malow) dosyć łatwo pokonał najlepszego polskiego singlistę (121 BWF WORLD RANKINGS) – Michała Rogalskiego 15:7 i 15:4.

Trochę trudniejsze zadanie miał drugi suwalski singlista Emil Holst. Duńczyk musiał stoczyć aż trzy sety z Adrianem Dziółką, by zakończyć rywalizację na swoją korzyść, wygrał 2:1 w setach 15:11, 11:15 i 15:10.

Miłą niespodziankę sprawiły panie w grze podwójnej Kamila Augustyn/Ulyana Volskaya pokonały 2:1 (15:14, 13-15, 15-10) bardzo silne reprezentantki białostockiego Hubala (parę rosyjsko-indonezyjską) Natalię Perminova/Devi Sari — znane z wielu międzynarodowych turniejów. Natalia Perminova to uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, aktualnie 68 w światowym rankingu.

Kamila Augustyn dorzuciła jeszcze punkt do zwycięskiego meczu w grze mieszanej, wspólnie z Danylo Bosniukem pokonali 2:0 (15:13 i 15:4) parę MX Paweł ŚMIŁOWSKI/Aleksandra KIRYLUK.

W rywalizacji z białostockim Hubalem przegrała młodziutka singlistka (córka Jacka Niedźwiedzkiego, pięciokrotnego mistrza Polski w grze pojedynczej) Oliwia Niedźwiedzka, nie miała szans z Devi SARI (Indonezja), ale pokazała charakter, wolę walki i duże umiejętności techniczne. Jej gra mogła podobać się trenerowi i dużej grupie suwalskich kibiców, którzy pojawili się w podwarszawskim Józefosławiu — chociaż przegrała 6:15 i 7:15, to nie ma się czego wstydzić.

Przegrała także 0:2 (15:9 15:9) Ulyana VOLSKAYA, a za przeciwniczkę miała notowaną na światowej liście (68. miejscu) Natalię PERMINOVĄ.

Kolejny stracony punkt, to przegrana w grze podwójnej panów Emil HOLST/Przemysław SZYDŁOWSKI, ulegli hubalczykom Paweł ŚMIŁOWSKI/Wojciech SZKUDLARCZYK w trzech setach (11:15, 15:11, 12:15).

Punkty dla SKB Litpol-Malow w meczu z ABRM zdobyła niezawodna Kamila Augustyn, w grze pojedynczej pokonała 2:0 (15-2 15-8) Gabrielę Skórkowską oraz w grze podwójnej z Ulyana Volskaya pokonały 2:0 (15:8 i 15:10), parę — Marta Styczyńska/Aleksandra Węsławowicz. Kolejny punkt dorzuciła Ulyana Volskaya, nasza singlistka pokonała w trzech setach (15:11, 14:16 i 15:9) Aleksandrę Węsławowicz.

Szczególnie w meczu z ABRM zawiódł debel męski Emil Holst/Danylo Bosniuk. Nieoczekiwanie przegrali w dwóch setach (11:15 i 14:15) z parą ABRM Warszawa — Miłosz Bochat/Wiktor Trecki.

Nikt na porażkę 0:2 (11-15 10-15) nie liczył w wykonaniu Emila Holsta — suwalskiemu singliście w meczu z Mateuszem Dubowskim momentami brakowało sił i zszedł z kortu pokonany, co się Duńczykowi bardzo rzadko zdarza.

Przegrany 1:2 (15:12, 13:15, 10:15) pojedynek Danylo, z Pablo Abianem (53 w światowym rankingu, dwukrotnym olimpijczykiem) nie przynosi naszemu badmintoniście wstydu.

Końcowy wynik z ABRM Warszawa 3:4 – zdobywamy tylko jeden punkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj