Teatromani tego wydarzenia nie mogą przegapić! We czwartek (2 grudnia) rozpoczęła się kolejna edycja Spotkań z Monodramem o Złotą Podkowę Pegaza. Choć kolejna fala pandemii uniemożliwiła przyjazd gościom ze Słowacji, to w przeglądzie wezmą udział zaproszeni artyści z Łotwy, od czwartku do soboty będzie zatem możliwość podziwiania talentu i kunsztu monodramistów.

W samo południe zaczęły się prezentacje, a uroczyste otwarcie festiwalu miało miejsce o godzinie 17.45. Obecny na nim wiceprezydent Roman Rynkowski docenił zaangażowanie twórców i uczestników. „Cieszę się, że Suwalski Ośrodek Kultury znów stał miejscem, gdzie na scenie będzie królował monodram” – powiedział Roman Rynkowski. Wyraził uznanie, ze wybór tak trudnej formy:

02 XII 2021, Suwałki – SOK, XVII Spotkania z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza – Uroczyste Otwarcie; Roman Rynkowski
© Wojciech Otłowski

Pełniący obowiązki dyrektora Ignacy Ołów dziękował organizatorom za przygotowanie Spotkań, podzielił się także wspomnieniami związanymi ze swoimi teatralnymi próbami:

02 XII 2021, Suwałki – SOK, XVII Spotkania z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza – Uroczyste Otwarcie; Ignacy Ołów
© Wojciech Otłowski

Oceniające monodramistów jury tworzą: Agnieszka Przepiórska, aktorka filmowa i teatralna, monodramistka, wykonawczyni wielu znakomitych, nagradzanych spektakli („Tato nie wraca”, „Ginczanka”, „Simona”), Joanna Łupinowicz, aktorka i reżyserka oraz Mirosława Krymska, pedagożka, instruktorka i reżyserka teatralna.

Tuż po uroczystości widzowie mogli obejrzeć monodram „Lot” w wykonaniu olsztynianki, Karoliny Sadowskiej.

Jutro od rana kolejne prezentacje. Będą się one odbywały w Sali kameralnej i Sali im. Andrzeja Wajdy.

Foto w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

Leave a Reply