Reklama

Sesja Rady Miejskiej: likwidacja bonu żłobkowego, budżet obywatelski, nowe pomniki przyrody

Data:

- Reklama -

Była to przedostatnia sesja Rady Miejskiej w Suwałkach w tym roku – w przyszłym tygodniu odbędzie się sesja budżetowa. Sprawdź, nad czym w środę, 22 grudnia debatowali radni.

Oprócz tematu suwalskiego schroniska, radni dopytywali o wskazanie miejsca sprzedaży płodów rolnych (zgodnie ze zmianami w ustawie), o opiekę wytchnieniową, o wzrost cen gazu i wpływ podwyżek na miejski program walki z „niską emisją”, o coraz częstsze próby oszustw i możliwości uzyskania pomocy w tym zakresie, o partycypowanie mieszkańców w kosztach realizacji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego czy o reorganizację dotarcia do dalszych części cmentarza przy ul. Reja.

Miasto wydzierżawi schronisko. Kto je poprowadzi?

W środę, 22 grudnia radni przyjęli m. in.: informację z konsultacji społecznych w sprawie Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego, jako części budżetu miasta na 2022 rok; podjęli uchwałę dotyczącą kryteriów punktowych dotyczących postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych (dziecko obojga rodziców posiadających Suwalską Kartę Mieszkańca otrzyma 60 pkt), a także uchylili suwalski bon żłobkowy – ustawa o rodzinnym kapitale opiekuńczym umożliwi dofinansowanie opłaty rodzica za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna w kwocie maksymalnie 400 zł. Radni do listy pomników przyrody w mieście dodali: kasztanowiec zwyczajny Aesculus hippocastanum L., o obwodzie pnia 254 cm, na wysokości 130 cm, na terenie komunalnym o numerze geodezyjnym 24581, stanowiącej pas drogowy ul. Wylotowej, na wysokości posesji nr 19, współrzędne geodezyjne w układzie 2000/8: X: 5997604.50 Y: 8431650.05 oraz drugi kasztanowiec zwyczajny Aesculus hippocastanum L., o obwodzie pnia 260 cm, na wysokości 130 cm, na terenie posesji prywatnej przy ul. Łanowej 3, współrzędne geodezyjne w układzie 2000/8: X:5997093.7 Y: 8429153.58. Zajęli się też zmianami w uchwale w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki, podyktowanymi ustawą oraz ustalili dyżury w 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalski Budżet Obywatelski 2024: Oto zwycięskie projekty!

W poniedziałek, 30 października 2023 roku, podczas konferencji prasowej...

Domki dla jeży w Suwałkach już są

W ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 rozpoczęła...

Głosuj na projekty z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2024

Mieszkańcy Suwałk ponownie mają okazję wpłynąć na przyszłość swojego...

O koszeniu trawy, szkołach i wyścigach – interpelacje radnych podczas lipcowej sesji

Środowa (26 lipca) sesja Rady Miejskiej w Suwałkach rozpoczęła...