W czwartek, 23 grudnia w suwalskim Urzędzie Miejskim prezydent Czesław Renkiewicz podpisał list intencyjny dotyczący przystąpienia miasta do programu InPost Green City. W ciągu najbliższych miesięcy przedstawiciele firmy i Ratusza wybiorą lokalizacje czterech nowych paczkomatów zaopatrzonych w czujniki powietrza lub w roślinność oczyszczającą powietrze.

Program InPost Green City funkcjonuje w 16 największych polskich miastach. Do tej listy dołączają kolejne, tym razem średniej wielkości. Wśród nich są również Suwałki.

Dziś w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie poświęcone współpracy. Wzięli w nim udział: Czesław Renkiewicz – prezydent Suwałk oraz „na łączach” – Damian Niewiadomski, wiceprezes ds. sprzedaży firmy InPost oraz Wojciech Kądziołka – rzecznik prasowy firmy. Po podpisaniu listu intencyjnego, przyjdzie czas na uszczegółowienie zasad współdziałania. Wiadomo, że firma planuje ustawienie w mieście czterech nowych paczkomatów – ich lokalizacja zostanie określona w odrębnej umowie. Będą to urządzenia wpisujące się w trendy: „smart” i „eko” – na dachach paczkomatów będzie rósł rozchodnik, wokół nich zostanie ułożona kostka antysmogowa.

– Mamy w mieście wiele takich urządzeń, z których korzystają nasi mieszkańcy. To wygodne – nie musimy iść na pocztę, czekać na kuriera. Ten list intencyjny to pewna nobilitacja dla nas – powiedział Czesław Renkiewicz.

W tym roku w polskich miastach pojawiło się ponad 5 tys. nowych paczkomatów. – Jesteśmy dumni, że Suwałki dołączyły do Programu InPost Green City. Wizję naszej współpracy skupiamy na poprawie jakości życia i dostarczaniu najwyższej jakości usług lokalnej społeczności. W tym obszarze istotne jest dla nas partnerstwo z samorządami – zaznaczył Damian Niewiadomski, wiceprezes ds. sprzedaży InPost.

Oprócz Suwałk, w programie InPost Green City są już: Kraków, Łódź, Częstochowa, Kielce, Wałbrzych, Zielona Góra, Sopot, Rybnik, Rzeszów, Białystok, Bobrowniki, Chełm, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Bytom, Wrocław, Starachowice, Konin, Pabianice, Nowy Sącz oraz Tarnobrzeg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj