W czwartek, 23 grudnia w suwalskim Urzędzie Miejskim prezydent Czesław Renkiewicz podpisał list intencyjny dotyczący przystąpienia miasta do programu InPost Green City. W ciągu najbliższych miesięcy przedstawiciele firmy i Ratusza wybiorą lokalizacje czterech nowych paczkomatów zaopatrzonych w czujniki powietrza lub w roślinność oczyszczającą powietrze.

Program InPost Green City funkcjonuje w 16 największych polskich miastach. Do tej listy dołączają kolejne, tym razem średniej wielkości. Wśród nich są również Suwałki.

Dziś w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie poświęcone współpracy. Wzięli w nim udział: Czesław Renkiewicz – prezydent Suwałk oraz „na łączach” – Damian Niewiadomski, wiceprezes ds. sprzedaży firmy InPost oraz Wojciech Kądziołka – rzecznik prasowy firmy. Po podpisaniu listu intencyjnego, przyjdzie czas na uszczegółowienie zasad współdziałania. Wiadomo, że firma planuje ustawienie w mieście czterech nowych paczkomatów – ich lokalizacja zostanie określona w odrębnej umowie. Będą to urządzenia wpisujące się w trendy: „smart” i „eko” – na dachach paczkomatów będzie rósł rozchodnik, wokół nich zostanie ułożona kostka antysmogowa.

– Mamy w mieście wiele takich urządzeń, z których korzystają nasi mieszkańcy. To wygodne – nie musimy iść na pocztę, czekać na kuriera. Ten list intencyjny to pewna nobilitacja dla nas – powiedział Czesław Renkiewicz.

W tym roku w polskich miastach pojawiło się ponad 5 tys. nowych paczkomatów. – Jesteśmy dumni, że Suwałki dołączyły do Programu InPost Green City. Wizję naszej współpracy skupiamy na poprawie jakości życia i dostarczaniu najwyższej jakości usług lokalnej społeczności. W tym obszarze istotne jest dla nas partnerstwo z samorządami – zaznaczył Damian Niewiadomski, wiceprezes ds. sprzedaży InPost.

Oprócz Suwałk, w programie InPost Green City są już: Kraków, Łódź, Częstochowa, Kielce, Wałbrzych, Zielona Góra, Sopot, Rybnik, Rzeszów, Białystok, Bobrowniki, Chełm, Rzeszów, Gorzów Wielkopolski, Bytom, Wrocław, Starachowice, Konin, Pabianice, Nowy Sącz oraz Tarnobrzeg.

Leave a Reply