W poniedziałek, 6 grudnia o godzinie 17:30, przy ul. Noniewicza 71 w Suwałkach odbędzie się otwarcie Kawiarenki Artystycznej, prowadzonej przez uczniów ze spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnościami z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy „Prolog”.

To kolejna inicjatywa Podlaskiego Stowarzyszenia Terapeutów, które prowadzi skzoły „Bajka” i „Prolog”, którego celem jest usamodzielnianie oraz aktywizacja zawodową młodych ludzi, wspieranie ich umiejętności społecznych i samodzielności.

– Nasi uczniowie ukończyli szkolenia baristyczne i kelnerskie, aby świadczyć usługi na możliwie najwyższym poziomie. Zależy nam na tym, aby każdy człowiek miał szansę na pracę, kontakt z drugim człowiekiem, decydowanie o sobie, aby pomimo różnorodności nikogo nie wykluczać i wszystkim dać szansę – podkreśla Renata Złotorzyńska.

Kawy, herbaty, ciast domowej roboty będzie można skosztować w Kawiarence Artystycznej podczas imprez i wydarzeń organizowanych i współorganizowanych przez Suwalski Ośrodek Kultury, instytucji, w przestrzeniach której działać będzie kafejka.

Leave a Reply