Badmintoniści przywieźli dwa złota, dwa srebra, jeden brąz

W otwartym Grand Prix Młodzieżowców, Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Imielinie wystartowało 166 młodych badmintonistów, a wśród nich podopieczni Jerzego Dołhana.

Z najcenniejszymi trofeami Grand Prix do Suwałk wróciły: Aleksandra Wilczewska (gra mieszana) i para deblowa Oliwia Niedźwiedzka/Natalia Lenczewska.

Srebro — drugie miejsce zdobyła Aleksandra Wasilewska w grze pojedynczej oraz para deblowa Viktoriya Pletsiukhova/Veranika Stankevich.

Suwalski finał odbył się w grze podwójnej dziewcząt (GD U17) – suwalczanki w tej kategorii zdobyły złoto i srebro. Rozstawione z numerem 2 Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka pokonały w finale 2:1 (15-21, 21-18, 21-18) klubowe koleżanki Viktoriya Pletsiukhova/Veranika Stankevich. W tej kategorii wiekowej U17 brąz — trzecie miejsce zdobyła w grze pojedynczej Oliwia Niedźwiedzka. Oliwka w półfinale przegrała ze zwyciężczynią tej kategorii Gabrielą Skórkowską (ABRM Warszawa) – w trzech setach 23-21, 20-22 i 11-21.

Kolejne złoty medal turnieju przypadł Aleksandrze Wasilewskiej w grze mieszanej U13. Aleksandra Wasilewska w parze z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów) pokonali w finale 2:0 (21-19, 21-15) parę Bronisław Skóra/Weronika Hoszowska (UKS AB Kraków/UKS GOKIS Kąty Wrocławskie). W grze pojedynczej GS U13 Aleksandra musiała uznać wyższość Wiktorii Kaletki i zadowolić się srebrnym medalem. W finale suwalczanka przegrała 0:2 (11-21 18-21) z Wiktorią Kaletką (AZS AWF Katowice).

Wśród chłopców w kategorii BS U17 nie wzniósł się na wyżyny i nie pokazał swoich umiejętności Janek Szeszko, przez eliminacje przebrnął, ale już w turnieju głównym w pierwszym meczu, walce o ćwierćfinał przegrał 0:2 (11-21 i 9-21) z Michałem Maleniukiem (UKS Milenium Warszawa). Zwyciężył w tej kategorii Igor Jasek (BENINCA UKS Feniks K-K).