Reklama

„Hazardzista” wkrótce w Cinema Lumiere

Data:

- Reklama -

Oscar Isaac w znakomitej, magnetyzującej roli w odurzającym, gęstym, pełnym napięcia, które niemal rozsadza ekran thrillerze (Variety). Elektryzująca i wciągająca od pierwszej minuty opowieść, która trzyma w napięciu niczym gra o najwyższą stawkę wejdzie do Cinema Lumiere 28 stycznia.

William (Oscar Isaac) w pojedynkę podróżuje po Stanach, jeżdżąc od kasyna do kasyna. Nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej, nie ujawnia swojej prawdziwej tożsamości i obsesyjnie dba o to, by pod żadnym pozorem nie zostawiać po sobie śladów. Ma wszystko pod kontrolą, do momentu gdy w jednym z kasyn trafia na Cirka (Tye Sheridan), syna dawnego kolegi, z którym służył w armii. Chłopak zna nie tylko prawdziwe nazwisko Williama, ale też jego mroczną przeszłość. Gdy staje się jasne, że ich spotkanie nie jest przypadkowe, a Cirk chce, by William pomógł mu naprostować sprawy, które dotyczą ich obojga, mężczyzna zostaje zmuszony do podjęcia ryzykownej akcji.

Thriller, z który zostanie z Wami długo po napisach końcowych. Cassie de Costa, Vanity Fair

„Hazardzista” jest gęstym, pełnym symboli kinem o zbrodni, karze, zadośćuczynieniu i przebaczeniu. Hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa, podkreślające zawiesistą atmosferę zdjęcia Alexandra Dynana i magnetyczny aktorski tercet – to jeden z najlepiej wyreżyserowanych tytułów w filmografii Schradera. Will jest kolejnym wcieleniem Travisa Bickle’a z „Taksówkarza”, który mógł w Wietnamie robić podobne rzeczy jak Will w Iraku. Travis ratował dziecko z rąk alfonsa w bronią w ręku. Chciał ukarać cały system, zabijając kandydata na prezydenta. Will zabijać już nie chce. Jest zmęczony jak Frank z „Ciemnej strony miasta”, ale jednocześnie w skupieniu i precyzyjnie buduje sobie drogę ucieczki. Czy ucieknie od własnego sumienia? Łukasz Adamski, Interia.pl

Za scenariusz i reżyserię „Hazardzisty” odpowiada Paul Schrader, twórca scenariuszy m. in.: do „Taksówkarza” i „Ostatniego kuszenia Chrystusa”. W tym filmie również stanął za kamerą. Na ekranie, oprócz Oscara Isaaca, Willem Dafoe. Producentem filmu jest Martin Scorsese.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na dowolny pokaz HAZARDZISTY w Cinema Lumiere w Suwałkach. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do 23 stycznia do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: W jakim filmie Oscar Isaac wystąpił u boku Rachel Weisz? Zwycięzców wylosujemy. Bilety wygrywają: Barbara Abrycka i Wiola Sieńkowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Cotygodniowy przegląd wydarzeń artystycznych

W Suwałkach i okolicach czekają na nas liczne wydarzenia...

List, który zmienił wszystko: Wygraj bilety na film „Niezwykła wędrówka Harolda Fry”

Cinema Lumiere w Suwałkach zaprezentuje niezwykłą produkcję filmową w...

Cotygodniowy przewodnik po nadchodzących wydarzeniach

W Suwałkach i okolicach każdego tygodnia odbywa się wiele...

„Vermeer. Blisko mistrza” w ramach cyklu „Kino konesera” w Cinema Lumiere

We wtorek, 6 czerwca w Cinema Lumiere w Suwałkach...