Fikcyjne historie z pewnego czasopisma przeniesione na ekran kinowy w Cinema Lumiere będzie można obejrzeć we wtorek, 11 stycznia o godz. 18.00. „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” to hołd złożony prasie w iście gwiazdorskiej obsadzie.

Najnowszy film Wesa Andersona „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” inspirowany jest życiem założyciela czasopisma „The New Yorker”- Harolda Rossa. W obsadzie pełnej gwiazd między innymi: Tilda Swinton, Frances McDormand, Bill Murray oraz Timothée Chalamet.

Wes Anderson, przenosi na ekran zbiór opowiadań publikowanych w amerykańskim magazynie ukazującym się w fikcyjnym dwudziestowiecznym mieście we Francji.

Nominowany do Oscara wizjoner kina, Wes Anderson, jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców kina autorskiego, opowiada w najnowszym filmie interesującą historię. Po śmierci Arthura Howitzera Juniora, pochodzącego z Kansas, cenionego redaktora popularnego amerykańskiego magazynu „Kurier Francuski”, z siedzibą w Ennui-sur-Blasé we Francji, zespół redakcyjny zbiera się w celu napisania nekrologu. Wspomnienia o Howitzerze składają się na cztery opowieści: „Reporter na rowerze” opisujący podejrzane dzielnice miasta; „Konkretne arcydzieło” o niepoczytalnym malarzu, jego strażniczce i muzie oraz pazernych marszandach; „Poprawki do manifestu” dokumentujące miłość i śmierć na barykadach podczas buntu studenckiego; oraz „Prywatna jadalnia komisarza” – pełna napięcia historia o narkotykach, porwaniach i wyrafinowanej kuchni.

Nie we wszystkich kinach można ten film obejrzeć. W „Cinema Lumiere” zostanie pokazany w specjalnym cyklu – KINO KONESERA, objętym patronatem portalu „Niebywałe Suwałki”.

Recenzja Tomasza Raczka:

Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na pokaz KURIERA FRANCUSKIEGO, wystarczy do 9 stycznia do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jak można dosłownie przetłumaczyć nazwę francuskiego miasteczka, w którym dzieje się akcja filmu? Bilety wygrywają: Marzena Łaskowska i Agata Truchel.

Pokaz filmu „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” w cyklu „Kino konesera” w Cinema Lumiere w Suwałkach

Leave a Reply