Reklama

Skazani na rzecz Nadleśnictwa Augustów

Data:

- Reklama -

Po podpisaniu w październiku ubiegłego roku porozumienia pomiędzy suwalską jednostką i Nadleśnictwem Augustów, dotyczącego współpracy w zakresie odpłatnego zatrudnienia skazanych, przyszedł czas na realizację jego założeń.

W poniedziałek, 17 stycznia 2022 roku nastąpiło podpisanie umowy na zatrudnienie skazanych między Aresztem Śledczym w Suwałkach i Nadleśnictwem Augustów. Podpisy złożyli: Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Suwałkach – mjr Arkadiusz Kawałek oraz Nadleśniczy – Wojciech Szostak.

Strony umowy zobowiązały się współdziałać w obszarze zatrudniania skazanych tak, aby praca sprzyjała resocjalizacyjnemu oddziaływaniu oraz umożliwiała osiągnięcie właściwych ekonomicznych i społecznych korzyści.

Pierwsi osadzeni do pracy ruszą już w najbliższy piątek. Odbywający karę kierowani będą do prac porządkowych oraz gospodarczych w nadleśnictwach. Zajmą się m.in. odbudową zalesień, pracami pielęgnacyjnymi, porządkowaniem pasów leśnych. Wypracowane przez nich wynagrodzenie oprócz oczywistych profitów dla samych skazanych zasili Fundusz Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy i Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Otwartą drogę do odpłatnego zatrudniania osadzonych dało podpisane we wrześniu 2021 roku porozumienie między Służbą Więzienną a Lasami Państwowymi będące realizacją programu „Praca dla więźniów”, który zainicjowany został w 2016 r. przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Włócznia Jaćwingów: Znamy laureatów – w tym gronie m.in. Mirka Krymska z SOK-u i Bank Spółdzielczy

Prestiżowe nagrody Włócznia Jaćwingów na przestrzeni lat zostały wręczone...

Inwestycja w Areszcie Śledczym: Wmurowano kamień węgielny pod nowy pawilon dla osadzonych

W Suwałkach w piątek, 12 maja miało miejsce ważne...

Za tydzień rozpocznie się rozbudowa Aresztu Śledczego (wizualizacje, audio)

Po zakończeniu planowanej inwestycji w Areszcie Śledczym w Suwałkach...