Reklama

Skazani na rzecz Nadleśnictwa Augustów

Data:

- Reklama -

Po podpisaniu w październiku ubiegłego roku porozumienia pomiędzy suwalską jednostką i Nadleśnictwem Augustów, dotyczącego współpracy w zakresie odpłatnego zatrudnienia skazanych, przyszedł czas na realizację jego założeń.

W poniedziałek, 17 stycznia 2022 roku nastąpiło podpisanie umowy na zatrudnienie skazanych między Aresztem Śledczym w Suwałkach i Nadleśnictwem Augustów. Podpisy złożyli: Zastępca Dyrektora Aresztu Śledczego w Suwałkach – mjr Arkadiusz Kawałek oraz Nadleśniczy – Wojciech Szostak.

Strony umowy zobowiązały się współdziałać w obszarze zatrudniania skazanych tak, aby praca sprzyjała resocjalizacyjnemu oddziaływaniu oraz umożliwiała osiągnięcie właściwych ekonomicznych i społecznych korzyści.

Pierwsi osadzeni do pracy ruszą już w najbliższy piątek. Odbywający karę kierowani będą do prac porządkowych oraz gospodarczych w nadleśnictwach. Zajmą się m.in. odbudową zalesień, pracami pielęgnacyjnymi, porządkowaniem pasów leśnych. Wypracowane przez nich wynagrodzenie oprócz oczywistych profitów dla samych skazanych zasili Fundusz Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy i Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Otwartą drogę do odpłatnego zatrudniania osadzonych dało podpisane we wrześniu 2021 roku porozumienie między Służbą Więzienną a Lasami Państwowymi będące realizacją programu „Praca dla więźniów”, który zainicjowany został w 2016 r. przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Atak terrorystyczny na Areszt Śledczy w Suwałkach. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

W czwartek, 1 grudnia przed Aresztem Śledczym w Suwałkach...

Nowy dyrektor Aresztu Śledczego powołany

Został nim mjr Arkadiusz Kawałek, który dotychczas pełnił funkcję...

Areszt Śledczy przyłączył się do Szlachetnej Paczki

Funkcjonariusze i pracownicy Aresztu Śledczego w Suwałkach zostali darczyńcami...

Miasto i Areszt Śledczy współpracują

W wtorek, 19 października wizytę w Areszcie Śledczym w...