Sylwester kojarzy nam się z dobrą zabawą przy muzyce – na ostatnim koncercie w roku 2021 melomani mogli usłyszeć wspaniałe wykonania utworów operowych, operetkowych i musicalowych, w wykonaniu doborowego grona artystów.

Wystąpili soliści czołowych polskich scen operowych, artyści znani i lubiani: Bogumiła Dziel-Wawrowska (sopran), Natalia Winnik (mezzosopran), Andrzej Wiśniewski (tenor) i Robert Dymowski (bas-baryton). Artystom towarzyszył sześcioosobowy zespół akompaniujący, a koncert poprowadził wybitny spiker i lektor, Andrzej Krusiewicz.

Koniec roku to okazja do refleksji, podsumowań, planów i życzeń. Gospodarz piątkowego koncertu, pełniący obowiązki dyrektora Ignacy Ołów składając życzenia nawiązał do słów wielkiego uczonego: Albert Einstein powiedział, że życie jest jak jazda na rowerze – żeby utrzymać równowagę, trzeba się poruszać do przodu. Ja życzę państwu tej odwagi, by iść do przodu, by podążać za swoimi marzeniami i je po prostu realizować, nie oglądając się za siebie.

Życzenia przekazał także prezydent Czesław Renkiewicz. Podkreśli, że choć był to trudny rok – ze względu na pandemię, to widać i pozytywne jego akcenty: włączanie się mieszkańców we wspólne działania, wsparcie w pracy samorządowej. To dobrze, że suwalczanie czują się współodpowiedzialni za losy tego miasta, za jego rozwój. To czujemy na co dzień i za to serdecznie państwu dziękujemy – powiedział.

Prezydent życzył, aby każdy dzień przebiegał pod znakiem dobrych działań, pozytywnych i pomyślnych. W kontekście pandemii bardzo ważne jest zdrowie – zatem i takie życzenia usłyszeli zebrani. Wszelkiej pomyślności, sukcesów, życzliwości ludzkiej i współpracy między ludźmi, abyśmy mogli mimo dzielących nas różnic współdziałać, tworzyć, razem rozwijać nasze miasto – zakończył prezydent Renkiewicz.

Po części oficjalnej zebranych oczarowali głosem i aktorskimi umiejętnościami artyści, którzy brawurowo wykonali utwory Johanna Straussa syna, Georges’a Bizeta, Gioachino Rossiniego, Fredericka Loewego, Imrego Kálmána – w pierwszej części zatytułowanej „W krainie klasyki”, a w drugiej – „Opera na wesoło” – polskie utwory popularne oraz arie z oper Mozarta, Bizeta, Verdiego i Rossiniego w aranżacji Włodzimierza Korcza.

Długo niemilknące oklaski i żywiołowe reakcje publiczności świadczyły o tym, że takie muzyczne pożegnanie starego roku to doskonały pomysł. Kolejne wspaniałe koncerty dla melomanów już niebawem: czternastego stycznia w ramach Filharmoni Suwałk usłyszeć będzie można program „Klasyka w noworocznym wydaniu”, a na początku lutego – „Noworoczny koncert wiedeński”.

Fotografie w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

Leave a Reply