Reklama

Seniorzy chcą wyruszyć na tournée. Potrzebują wsparcia

Data:

Nie chodzi o Paryż, Berlin, ani o Londyn, a o Warszawę i Częstochowę. Suwalscy seniorzy chcieliby wystąpić w tych dwóch miastach ze swoim programem teatralnym. Potrzebują 15 tys. złotych, a kwota cały czas się zmniejsza, ponieważ zbiórka w sieci już działa. Każdy może ją wesprzeć.

Robimy teatr społeczny i marzymy, by nasz spektakl ujrzał światło dzienne i świat – tak do uczestnictwa w zrzutce zachęcają aktorzy. Pieniądze potrzebne są na przygotowanie i nagranie autorskiej muzyki i stworzenie choreografii, honoraria dla zaproszonych do współpracy artystów, scenografię oraz koszty wyjazdu i pokazów spektaklu w Warszawie oraz Częstochowie.

Spektakl to „Tańce na róże” – próba pochylenia się nad tematem kobiecości, doświadczeń bycia kobietą w różnych okresach życia.

Partnerami w projekcie będą: Rodzinne Ogródki Działkowe w Kajetanach k. Warszawy; Dom Kultury Praga, Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PERASADA, Dom Pomocy Społecznej i Klub Seniora w Częstochowie.

Grupa teatralna, która zorganizowała zrzutkę, działa przy Suwalskim Klubie Seniora, prowadzonym przez Stowarzyszenie „Nie Po Drodze” od 2016 roku. Skupia mieszkańców Suwałk powyżej 60 r. życia, którzy w międzypokoleniowym gronie, z pomocą młodych animatorów doświadczają teatru, niejednokrotnie po raz pierwszy w życiu, mając okazję do pracy z ciałem, głosem i scenicznymi partnerami. Poznają siebie w nowych sytuacjach. Mają na swoim koncie kilka realizacji: spektakl „Matka Słońca”, lalkarską adaptację „Legendy o Egli”,czy spektakl w konwencji Teatru Forum pt. „Życie Beztlenowe”.

Link do zrzutki.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Chcą pomagać – zbierają odzież, przygotowują zupy (audio)

Do ogólnopolskiej akcji "Zupa na granicę" włączyli się również...

Więcej drzew, mniej plastiku – walczmy o zielone Suwałki!

Dwie cenne akcje zostały zainicjowane przez Stowarzyszenie Komitywa we...

„Odwiedziny” – Stowarzyszenie Nie Po Drodze zachęca suwalczan do zabrania głosu

Wygląd naszych miast to wypadkowa rozmaitych czynników: zamysłu deweloperów,...
%d bloggers like this: