Reklama

W czerwcu lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Stadion wymaga doinwestowania

Data:

- Reklama -

Suwałki staną się centrum polskiej lekkoatletyki w dniach 9-11 czerwca, podczas 98. PZLA Mistrzostw Polski. Na stadionie przy ul. Wojska Polskiego już trwają prace, które związane są z dostosowaniem obiektu do wymagań PZLA i imprezy o tej randze.

W ostatnich latach w Suwałkach mieliśmy wiele okazji do obejrzenia zmagań lekkoatletycznych w kilku kategoriach wiekowych. Tym razem nad Czarną Hańczą odbędzie się najważniejsza impreza w corocznym kalendarzu najlepszych polskich lekkoatletów. Również i w tym roku sportowcy na stadionie im. Jadwigi Olbryś będą walczyć o najlepsze lokaty i kwalifikacje do startów międzynarodowych.

W poniedziałek, 7 lutego w Urzędzie Miejskim w Suwałkach prezydent Czesław Renkiewicz podpisał z Tomaszem Majewskim, wiceprezesem ds. organizacyjnych i kontaktów międzynarodowych PZLA umowę dotyczącą organizacji wydarzenia. W konferencji prasowej uczestniczyli również: Maria Andrejczyk, oszczepniczka, srebrna medalistka z Tokio i Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, w którego zarządzie znajduje się stadion LA.

O 98. PZLA Mistrzostwach Polski mówią:

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk:

Tomasz Majewski, wiceprezes ds. organizacyjnych i kontaktów międzynarodowych PZLA:

Maria Magdalena Andrejczyk, zawodniczka LUKS Hańcza Suwałki, medalistka olimpijska:

Waldemar Borysewicz, dyrektor OSiR w Suwałkach:

Przed organizatorami jeszcze sporo pracy. Wydarzenie będzie transmitowane przez TVP, co wiąże się z dostosowaniem obiektu do potrzeb ekip telewizyjnych. Konieczne jest wykonanie przewiertu pod bieżnią, uporządkowanie terenu, weryfikacja sprzętu, sprawdzenie i powiększenie infrastruktury stadionowej. Jak przypomniał Waldemar Borysewicz, część prac inwestycyjnych finansowana jest z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 r. Ich koszt może wynieść – po wszędzie odczuwalnych podwyżkach – około 1 mln złotych. Przy stadionie pojawią się kontenery socjalno-szatniowe, nowe oświetlenie na boisku bocznym, a teren stadionu LA zostanie powiększony o około 650 m kw. poprzez wykorzystanie obszaru wokół pomnika Żołnierzy Września 1939 r.

Fot. Niebywałe Suwałki oraz UM w Suwałkach

1 KOMENTARZ

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Spalarnia śmieci z dotacją. Inwestycje ma być gotowa w 2026 roku

Za ponad 157 mln złotych do 2026 roku w...

Zmiany w Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej: Radni apelują o dyskusję i próbę porozumienia

Jednym z punktów poniedziałkowego (19 stycznia) posiedzenia Komisji Ekologii,...

Prezydent Suwałk wydał oświadczenie w sprawie orkiestry kameralnej

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zmianach, jakie mają zajść...

Rozmawiają o energii i biznesie (audio, wideo)

Trwa VI Forum Biznesowe Pogranicza - w tym roku...
%d bloggers like this: