Reklama

„Gotuj z klasą”. Kulinarne zmagania w Suwałkach. Najlepsi będą gotować u Okrasy

Data:

- Reklama -

Justyna Leszczyńska i Filip Słabiński z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Suwałkach (ZSCKR), zakwalifikowali się do finału 3. edycji konkursu „Gotuj z klasą”. Laureaci konkursu mają odbyć staż w restauracji Karola Okrasy.

Źródło: Wrota Podlasia – Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Eliminacje odbyły się w środę, 9 marca br. Organizatorem kulinarnych zmagań jest Województwo Podlaskie. „Gotuj z klasą” to konkurs organizowany przez Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Potrawy przygotowane przez uczniów oceniała m.in. Wiesława Burnos, członek zarządu.

Justyna Leszczyńska, jedna z finalistek mówiła, że konkurs daje jej nowe możliwości.  – Mam nadzieję, że udział w konkursie pozwoli mi na poznanie nowych osób, a przede wszystkim, będę mogła nauczyć się nowych rzeczy. W naszej kuchni regionalnej mamy wiele produktów, z których jesteśmy dumni, które są również wizytówką regionu – powiedziała uczennica ZSCKR w Suwałkach.

Drugi finalista mówił o tym, że gotowanie jest jego pasją. – Gotowanie sprawia mi dużo przyjemności. Tak, jest moją pasją. Od małego mnie do tego ciągnęło i mam nadzieję, że przez całe życie będę to robił.  Mam nadzieję, że kiedyś zajdę już wysoko i będę z najlepszymi szefami kuchni gotować i będziemy razem coś wspólnego tworzyć – powiedział Filip Słabiński.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych, w których prowadzone są zajęcia o profilu gastronomicznym. Zadaniem uczestników jest przygotowanie przystawki, dania głównego oraz deseru według podanego menu. Oceniane są walory smakowe, estetyczne oraz dobór produktów z uwzględnieniem Listy Produktów Tradycyjnych oraz bazy produktów lokalnych, prowadzonych przez Samorząd Województwa Podlaskiego.

W tegorocznej edycji konkursu bierze udział trzynaście szkół. Następne kulinarne zawody odbędą już w najbliższy czwartek, 10 marca, w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Pierwszy z etapów szkolnych odbył się w Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce.

Partnerem tegorocznej edycji „Gotuj z klasą” jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

30. Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Chłopców Kinder+Sport

Kolejny Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce...

kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona

Już w najbliższy wtorek (21 maja o godzinie 17:30...

30. Finał Wojewódzki w Minisiatkówce Dziewcząt Kinder+Sport

Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im....

Ważne zwycięstwo Wigier w Wysokiem Mazowieckim

Wiadomym jest, że w sporcie nie można lekceważyć żadnego...