Działania naszego miasta na rzecz ludności ukraińskiej, zerwanie współpracy z rosyjskim Czerniachowskiem oraz specjalne stanowisko Rady Miejskiej. To główne punkty, które pojawiły się podczas zwołanej na poniedziałek, 7 marca nadzwyczajnej sesji. Radni zdecydowali też, że Ukraińcy uciekający przed wojną skorzystają z darmowych przejazdów autobusami.

Spotkanie rozpoczęło się od filmu z wystąpieniem mera Tarnopola. Serhiy Nadal podziękował za okazaną pomoc jego miastu i mieszkańcom. Kolejny punkt dotyczył działań Suwałk na rzecz uchodźców z Ukrainy. Tę informację przedstawił prezydent Czesław Renkiewicz.

– Uruchomiliśmy punkt zbiórki darów, w którym przygotowano już ponad 40 palet z darami. Przygotowaliśmy transport humanitarny skierowany do miasta Tarnopol, poprosiłem naszych zachodnich partnerów o pomoc Ukraińcom – wymieniał Czesław Renkiewicz.

W Sesji wziął udział również Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, który przedstawił główne działania Rządu w sprawie ukraińskiego kryzysu. Na sesji obecna była również Anna Samoilenko, prezes Związku Ukraińców w Suwałkach, która przekazała informację na temat pracy jej organizacji.

Podczas Sesji Radni jednogłośnie podjęli decyzję o uchyleniu uchwały o współpracy pomiędzy Miastem Suwałki i Czerniachowskiem w obwodzie Kaliningradzkim.

Na koniec Radni jednogłośnie przyjęli Stanowisko w sprawie potępienia agresji Rosji na Ukrainę oraz wyrażenia solidarności z Narodem Ukraińskim.

Zerwą partnerskie relacje z Białorusią i Rosją (audio)

Uchodźcy skorzystają z darmowych przejazdów?

1 KOMENTARZ

Leave a Reply