W hali OSiR tymczasowe miejsce pobytu uchodźców. Ukraińcy mogą zgłosić się po dary do Areny

Zgodnie z poleceniem Wojewody Podlaskiego w najbliższych czasie suwalska Hala OSIR przy ul. Wojska Polskiego 2 zostanie przekształcona na tymczasowe miejsce pobytu uchodźców z Ukrainy. Potrzebne są wyłącznie NOWE rzeczy: koce, pościel, ręczniki, bielizna, klapki.

W hali OSIR pomieści się ponad 100 osób. Będzie to tymczasowe miejsce pobytu Ukraińców, których z każdym dniem trafia do Suwałk coraz więcej. Tylko dziś w punktach przygotowanych przez miasto jest ich już ponad 150.

Cześć osób, które trafiają do Suwałk, podróżują na Litwę, Łotwę, do Finlandii. Na dworcu uchodźcy są przejmowani przez pracowników Urzędu Miejskiego w Suwałkach, Straż Miejską czy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Niektórzy uchodźcy chcą zostać u nas na dłużej. Stąd decyzja, aby część darów, które trafiają do hali Suwałki Arena, została przekazana za darmo na potrzeby Ukraińców. Punkt wydawania rzeczy będzie działał w hali SUWAŁKI ARENA od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00.

Każdy obywatel Ukrainy, który przekroczył granicę po 24 lutego 2022 r., a mieszka obecnie w Suwałkach w jednym z punktów organizowanych przez Miasto Suwałki bądź w prywatnych mieszkaniach może przyjść do hali Suwałki Arena i wziąć dla siebie rzeczy, których aktualnie potrzebuje. Warunkiem jest posiadanie paszportu bądź innego dokumentu poświadczającego przekroczenie granicy po 24 lutego 2022 r.

Leave a Reply