W hali OSiR tymczasowe miejsce pobytu uchodźców. Ukraińcy mogą zgłosić się po dary do Areny

Zgodnie z poleceniem Wojewody Podlaskiego w najbliższych czasie suwalska Hala OSIR przy ul. Wojska Polskiego 2 zostanie przekształcona na tymczasowe miejsce pobytu uchodźców z Ukrainy. Potrzebne są wyłącznie NOWE rzeczy: koce, pościel, ręczniki, bielizna, klapki.

W hali OSIR pomieści się ponad 100 osób. Będzie to tymczasowe miejsce pobytu Ukraińców, których z każdym dniem trafia do Suwałk coraz więcej. Tylko dziś w punktach przygotowanych przez miasto jest ich już ponad 150.

Cześć osób, które trafiają do Suwałk, podróżują na Litwę, Łotwę, do Finlandii. Na dworcu uchodźcy są przejmowani przez pracowników Urzędu Miejskiego w Suwałkach, Straż Miejską czy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Niektórzy uchodźcy chcą zostać u nas na dłużej. Stąd decyzja, aby część darów, które trafiają do hali Suwałki Arena, została przekazana za darmo na potrzeby Ukraińców. Punkt wydawania rzeczy będzie działał w hali SUWAŁKI ARENA od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00.

Każdy obywatel Ukrainy, który przekroczył granicę po 24 lutego 2022 r., a mieszka obecnie w Suwałkach w jednym z punktów organizowanych przez Miasto Suwałki bądź w prywatnych mieszkaniach może przyjść do hali Suwałki Arena i wziąć dla siebie rzeczy, których aktualnie potrzebuje. Warunkiem jest posiadanie paszportu bądź innego dokumentu poświadczającego przekroczenie granicy po 24 lutego 2022 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj