Reklama

Pod naszym patronatem: Sprawdź, kto wystąpi na Suwałki Blues Festivalu (audio)

Data:

- Reklama -

Lista artystów z Polski, Skandynawii i Litwy, którzy tworzą line-up tegorocznego Suwałki Blues Festivalu, jest długa. Usłyszymy zespoły i wokalistów znanych z poprzednich edycji, ale i zupełnie nowych – dla SBF, ale nie dla publiczności – wiernych „Braci i Sióstr w bluesie”.

Shemekia Copeland (USA), Erja Lyytinen (FI), Małgorzata Ostrowska, Kasia Kowalska, Krzysztof Cugowski, Lora Szafran, Sławek Wierzcholski (PL), Eric Slim Zahl (NO), Rob & Belkin Band (LT), Rita Engedalen Band (NO), Notodden Blues Band (NO), Blues Makers (LT), Spoonful of Blues (NO), Reider Larsen (NO), Knut Reiersrud (NO) i inni wystąpią w tym roku w Suwałkach (zobacz program).

Pamiętacie SBF 2020? Ja też nie, 13. edycja festiwalu nie odbyła się z powodu pandemii. W 2021 roku ze względu na zamknięte granice i obostrzenia udział w wydarzeniu wzięli polscy artyści. W 2022 roku Suwałki Blues Festival – już bez maseczek i liczenia publiczności przed sceną – wraca do swojej dobrej, znanej nam wszystkich formy.

Jan Chojnacki, dziennikarz muzyczny prowadzący SBF, promujący wydarzenia w swoich audycjach radiowych:

Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, organizatora Suwałki Blues Festivalu o nadchodącej edycji:

Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz o SBF 2022:

Bogdan Topolski, dyrektor artystyczny SBF o artystach i wydarzeniach w programie:

W piątek, 29 kwietnia w Suwalskim Ośrodku Kultury, podczas konferencji prasowej poprzedzającej bluesową „Rozgrzewkę” dowiedzieliśmy się, dlaczego warto w lipcu odwiedzić Suwałki. „Blues mieszka w Polsce” – to tytuł koncertu otwierającego SBF i zarazem jeden z powodów. Kolejnych nie trzeba daleko szukać. Organizatorzy – dzięki środkom z funduszy norweskich i sponsorom – gwarantują wysoki poziom festiwalu, do jakiego przywykliśmy przez lata.

Będą warsztaty dla młodych muzyków, prowadzone przez profesjonalistów, będzie koncert na platformie, eliminacje do European Blues Challenge, śniadania bluesowe i wieczorne występy w „Rozmarino”, „Warce”, „Browarze Północnym” i „Kominie”. Będą sceny plenerowe – duże i małe, w tym zupełnie nowa – przy Galerii Sztuki „Stara Łaźnia”. Będzie i koncert zamknięty – w hali Suwałki Arena – Ladies Night.

Jan Chojnacki, dziennikarz muzyczny i dobry duch SBF, obecny podczas dzisiejszego spotkania podkreśla, że polscy artyści już się przygotowują do występów – bo wydarzenie w Suwałkach obliguje ich do tego, aby „przygotować coś specjalnego”. To nie jest kolejny koncert „w trasie” – Suwałki Blues Festival to największy festiwal na świeżym powietrzu w tej części Europy. Artyści chcą tu wystąpić, a jak głosi legenda… niektórzy muszą na swoją kolej czekać nawet 2 lata.

Święto bluesa w Suwałkach, czyli 15. edycja Suwałki Blues Festival odbędzie się w dniach 7-10 lipca. Ze względu na brak miejsc w hotelach i hostelach – wojnę na Ukrainie i przebywających w hotelach uchodźców wojennych – może być problem z miejscami noclegowymi. Uprzedzamy! Jednak kto przyjedzie, nie pożałuje, bo podobno nawet kierowcy ze zlotu samochodów marki Mazda mają w tym roku zaśpiewać. Kto wie, może motocykliści również. Na co czekacie? Rezerwujcie termin w swoich kalendarzach.

Fot. Niebywałe Suwałki – konferencja poświęcona prezentacji programu SBF 2022

https://www.facebook.com/PogodneSuwalkiOficjalnie/videos/517582706726793

Pod naszym patronatem: Suwałki Blues Festival

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwałki Blues Festival 2022 tuż, tuż

Przed nami długo oczekiwane wydarzenie roku. Prawdziwe święto bluesa...

Piątkowe bluesowanie na rozgrzewkę – Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie w SOK-u

Niebawem – bo już na początku lipca – Suwałki...