Gala uroczystego zakończenia sezonu 2021/2022 odbyła się w piątek, 22 kwietnia w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach. Wydarzenie było podzielone na dwa etapy – formalny, który odbył się w Sali Konferencyjnej i towarzyski, w czasie którego nie brakowało wspólnych rozmów i wymiany doświadczeń w towarzystwie muzyki i kulinariów.

Źródło, fot.: Ślepsk Malow Suwałki

W spotkaniu wzięli udział licznie zgromadzeni przedstawiciele władz samorządowych, sponsorzy tytularnych, partnerzy klubu, zawodnicy, członkowie sztabu szkoleniowego i działu administracji klubu. Wśród zebranych pojawili się również Artur Popko i Wiesław Kozieł, przedstawiciele władz Polskiej Ligi Siatkówki. W trakcie uroczystości wielokrotnie zabierali głos zaproszeni goście. Odbyło się również wręczenie pamiątkowych z podziękowaniami oraz indywidualnych wyróżnień.

Imprezę otworzył Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki, który przywitał wszystkich gości i podziękował za wsparcie klubu w sezonie 2021/2022. Jako pierwsi głos zabrali wywołani przez Andrzeja Łukowskiego, prowadzącego wydarzenie, członkowie drużyny:

Łukasz Rudzewicz, kapitan Ślepska Malow Suwałki:

Sezon był bardzo ciężki. Dziękuję zespołowi za wytrwałość w ciężkich chwilach. Jestem wdzięczny tym chłopakom za to, że nie poddali się i w trudnych momentach potrafili dźwignąć wynik, który dał nam utrzymanie. Miejsce w tabeli nie oddaje tego, jakim zespołem byliśmy w szatni. Stworzyliśmy coś na styl rodziny i z tego jestem bardzo dumny.

Dominik Kwapisiewicz, trener Ślepska Malow Suwałki:

Zdaję sobie sprawę, że każdy z obecnych na uroczystości i każdy z członków drużyny, miał zupełnie inne oczekiwania. Sezon był bardzo trudny. Borykaliśmy się z wieloma problemami zdrowotnymi. Finalnie jednak udało się utrzymać w mieście siatkówkę na najwyższym poziomie i z tego trzeba się cieszyć. Warunki pracy w Suwałkach oceniam jako rewelacyjne i to jest moją motywacją do dalszego tworzenia tego projektu.

Na scenie pojawili się przedstawiciele sponsorów tytularnych Ślepska Malow Suwałki.

Henryk Owsiejew, właściciel firmy Malow Sp. z o.o.:

Sport budują emocje lepsze i gorsze. Jestem zbudowany atmosferą jaka panuje w drużynie. Jako były sportowiec doskonale rozumiem wszystkie mechanizmy rywalizacji i wiem ile pracy musieliście włożyć, abyśmy mogli spotkać się w Parku Naukowo-Technologicznym i spokojnie rozmawiać na tematy bieżące i te, które dotyczą przyszłego sezonu.

Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk:

Ślepsk Malow Suwałki to wizytówka naszego miasta. Cieszę się, że mamy w Suwałkach klub z takim potencjałem, który możemy obserwować na antenach ogólnopolskiej telewizji. Mówi się o grze lepszej, gorszej. Tak już w sporcie bywa. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy niezauważani. Chciałbym bardzo podziękować, w imieniu suwalskiego samorządu, działaczom, sponsorom i władzom Województwa Podlaskiego, który dopieszcza nasze działania na sportowej płaszczyźnie. Wiem, że to co najlepsze, jeszcze przed nami. Jesteśmy z Wami na dobre i na złe.

Michał Wiszniewski, reprezentujący MPPB J.W. Ślepsk Augustów:

Tworzymy ten klub od 18 lat. Przetrwaliśmy wszystkie lepsze i gorsze chwile, a to pozwoliło nam zbudować projekt, który cechuje się przede wszystkim stabilnością. Miejsce drużyny, zajęte w sezonie 2021/2022, nie satysfakcjonuje mnie i mojej rodziny, ale biorąc pod uwagę stale rosnący poziom krajowej siatkówki spoglądamy na to z zupełnie innej perspektywy. Historia nauczyła nas, że po złym czasie przychodzi ten lepszy. Grupa ludzi, która pracuje na rzecz klubu, daje z siebie wszystko, aby Ślepsk Malow Suwałki rozwijał się z tygodnia na tydzień. Nie zawsze ich widać, ale są i o tym należy pamiętać. Wierzę, że przy wsparciu jakie dostajemy i ambicjach wszystkich przyjaciół klubu, dwunaste miejsce nie powinno nam się w przyszłym roku przydarzyć.

Wyróżnienie specjalne za zdobycie największej ilości punktów w rundzie zasadniczej PlusLigi: Bartłomiej Bołądź. W kategorii „Osobowość sezonu”: Łukasz Rudzewicz. W kategorii „Największy rozwój”: Mateusz Laskowski. W kategorii „Zwierzę medialne”: Adrian Buchowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj