– 815 nadanych numerów PESEL i przyznanie dodatku w wysokości 300 zł dla 798 osób – to dane, które mniej więcej pokazują skalę emigracji ludności z Ukrainy w naszym mieście – komentuje Kamil Sznel z Urzędu Miejskiego w Suwałkach. Liczba rejestracji kolejnych uchodźców maleje.

– Nasze przypuszczenia, że w Suwałkach może być około 1000 osób, które uciekły przed wojną z Ukrainy okazały się właściwe. Wykonaliśmy swoją pracę w zakresie pomocy administracyjnej dla tych osób, dzieci otoczyliśmy w opieką w przedszkolach. Dalej jako samorząd staramy się wspierać wszelkie działania związane z pomocą  uchodźcom – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Informacje liczbowe dotyczące pomocy obywatelom Ukrainy:

liczba nadanych numerów PESEL – 815
liczba wniosków złożonych na jednorazowe świadczenie pieniężne (300 zł) – 372 wnioski na 798 osób;
liczba wniosków złożonych przez mieszkańców Suwałk na wypłatę świadczenia przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia – 37 wniosków/120 osób;
liczba osób mieszkających w punktach masowego zakwaterowania organizowanych przez Miasto Suwałki – 257

W oddziałach przygotowawczych suwalskich szkół jest 80 uczniów. Dodatkowo do przedszkoli i szkół uczęszcza dodatkowo 148 uczniów. Razem jest to 228 dzieci. Liczba wniosków złożonych na świadczenia z pomocy społecznej – 108 wniosków na dożywianie w szkołach – 110 uczniów i przedszkolach – 35 dzieci. W Urzędzie i MOPR zatrudniono tłumaczy, którzy świadczą pomoc przy przyjmowaniu wniosków; kolejne 5 osób zatrudniono w suwalskich szkołach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj