Książę Reżyser „Notting Hill” i producent takich hitów jak „Boska Florence”, „Judy”, „Królowa”, czy „Żelazna Dama” przedstawiają zabawną i wzruszającą opowieść o tym, że w życiu zawsze trzeba grać vabank. Film „Książę” w Cinema Lumiere będzie można obejrzeć od 20 maja.

Na ekranie zdobywcy Oscarów – Jim Broadbent i Helen Mirren. W dodatku w opartej na niesłychanych, lecz prawdziwych wydarzeniach komedii o zwykłym człowieku, który, niczym Robin Hood, ośmieszył brytyjskie władze, dokonując zuchwałej kradzieży pewnego arcydzieła w szczytnym celu.

Materiały prasowe – Nick Wall

Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna międzynarodowa szajka.

Czytając te wiadomości, skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie, w skromnym domu w Newcastle. Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości. Pod tym względem jest niepoprawnym idealistą, co nierzadko wpędza go w mniejsze lub większe kłopoty.

Materiały prasowe – Nick Wall

Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością jego największy życiowy wyskok, ale cel jak zawsze jest szlachetny. Kempton w anonimowych listach proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony.

W naszym konkursie 2 osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na pokaz filmu KSIĄŻĘ w Cinema Lumiere. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy do 13 maja do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Kempton Bunton po kilku latach zwrócił ukradziony obraz. Jaką w takim razie karę i za co zasądził mu brytyjski sąd? Bilety wygrywają: Grażyna Balczeniuk i Marzena Łaskowska.

Leave a Reply